تعهد شرکت های فناوری در نیوزلند به کاهش محتوای مخرب آنلاین


3409451 - تعهد شرکت های فناوری در نیوزلند به کاهش محتوای مخرب آنلاین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته «نت سیف»( Netsafe) ، یک گروه دولتی که در حوزه امنیت اینترنت فعالیت می کند، متاپلتفرمز، گوگل، تیک تاک، آمازون و توئیتر دستورالعملی امضا کرده اند.

برنت کاری رییس «نت سیف» در بیانیه ای اعلام کرد شرکت ها برای قانونمند کردن خود از این دستورالعمل پیروی می کنند. در بخشی از بیانیه او آمده است: تعداد زیادی از ساکنان نیوزلند با قلدری، آزار و سواستفاده آنلاین روبرو می شوند و به همین دلیل صنعت فناوری تصمیم گرفته تا از کاربران محافظت کند.

گروه NZTech که یک لابی گر صنعت فناوری است، مسئولیت نظارت بر شرکت ها و وادار کردن آنها به انجام وظایفشان را بر عهده دارد. این وظایف شامل کاهش محتوای مخرب آنلاین، گزارش دهی شیوه انجام این فرایند و پشتیبانی از ارزیابی مستقل نتایج عملکرد شرکت ها است.

بیشتر بخوانید :   ۷۰ درصد شبکه ملی اطلاعات امسال اجرایی می‌شود

گرام مولر مدیر ارشد اجرایی NZTech در این باره می گوید: امیدواریم چهارچوب حاکمیتی بتواند این دستورالعمل را در کنار شرایط محلی تکامل دهد و در عین حال به حقوق اساسی آزادی بیان احترام بگذارد.

متا و تیک تاک در بیانیه هایی از اینکه دستورالعمل پلتفرم های آنلاین را ایمن تر می کند، ابراز خوشحالی کردند. چهارچوب مذکور «دستورالعمل نیوزلند برای ایمنی و آزار آنلاین» نام گرفته است. نیوزلند یکی از کشورهای پیشرو در زمینه متوقف کردن افراط گری خشونت آمیز آنلاین است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray