قوانین حفاظت از داده برای تاکسی ها اینترنتی در چین سخت تر شد


4220881 - قوانین حفاظت از داده برای تاکسی ها اینترنتی در چین سخت تر شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این درحالی است که روز گذشته شرکت «دی دی گلوبال» به دلیل جمع آوری و فراوری غیرقانونی اطلاعات ۱.۲ میلیارد دلار جریمه شد.

قوانین جدید در حقیقت نسخه آپدیت شده مواردی هستند که در ۲۰۱۸ میلادی اعلام شدند و طبق آن دولت کنترل بیشتری بر داده های جمع آوری شده توسط شرکت های خصوصی خواهد داشت.

طبق قانون داده هایی که توسط پلتفرم های تاکسی اینترنتی جمع آوری و ایجاد می شود برای مقاصد تجاری قابل استفاده نیستند. این داده ها باید حداقل ۲ سال در چین ذخیره شوند (قبلاً این مدت زمان ۶ ماه تعیین شده بود) و نمی توان بدون مجوز رگولاتور آنها را به شرکت های خارجی صادر کرد یا نشان داد.

بیشتر بخوانید :   ممنوعیت فروش بلیت هواپیما با اپلیکیشن های آپ، اسنپ و روبیکا

اقدامات مذکور دیروز منتشر شده و نشان دهنده سخت تر شدن تحقیقات و نظارت از سوی وزارت حمل و نقل چین است. در بیانیه مربوط به قوانین جدید آمده است: شرکت ها باید به طور دوره تحقیقات دقیقی انجام دهند تا ریسک ها وشکاف های موجود را کشف و ترمیم کنند. همچنین آنها باید یک سیستم مدیریت امنیت داده کامل را ایجاد و تکمیل کنند. در کنار این موارد پلتفرم های تاکسی اینترنتی باید اقدامات لازم برای جلوگیری از دستکاری، تخریب، افشا یا دسترسی غیرقانونی به داده ها را انجام دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray