بیش از صد روستای آذربایجان غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند


3922083 - بیش از صد روستای آذربایجان غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، ایرج روحی در سفر دو روزه خود با آذربایجان غربی وضعیت پوشش اینترنتی روستاهای بالای ۲۰ خانوار پنج شهرستان شاهین‌دژ، تکاب، مهاباد، پیرانشهر و سردشت را با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیر کل ارتباطات استان، فرمانداران و نمایندگان اپراتورهای ارتباطی بررسی کرد.

روحی ضمن تشریح وضعیت پوشش روستاهای استان گفت: حدود ۴۵۰ روستای آذربایجان‌غربی دارای پوشش اینترنتی نیستند یا پوشش ضعیفی دارند که مورد قبول ما نیست.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی دارای حدود ۲ هزار و ۲۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار است، افزود: توزیع پوشش اینترنتی روستاها در استان متوازن نیست و برخی از شهرستان‌ها مانند: تکاب، بوکان، شاهین‌دژ، سلماس و چالدران در وضعیت خوبی قرار ندارند که در اولویت برنامه توسعه وزارت ارتباطات قرار گرفته‌ است.

مجری طرح USO تصریح کرد: در برنامه ما برای رفع مشکلات شهرستان‌های شاهین‌دژ، تکاب، مهاباد، پیرانشهر و سردشت ۱۰۳ روستا در اولویت قرار دارد که تا پایان سال جاری توسط اپراتورهای ایرانسل و همراه اول به شبکه ملی اطلاعات متصل کنیم.

بیشتر بخوانید :   بازار خدمات نانویی ۱۳۰ درصد رشد کرد

وی به تعهد اپراتورهای ارتباطی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه تعهد اپراتورهای ارتباطی طبق پروانه، پوشش دیتای روستایی را شامل نمی‌شود باید این پوشش‌ها از اعتبارات دولتی پرداخت شود و برای این موضوع تلاش و هماهنگی استانی و وزارتی لازم است.

روحی به تعهد وزارت ارتباطات طبق برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: وزارت ارتباطات طبق برنامه ۸۰ درصد روستاها را پوشش داده است؛اما باتوجه به ضرورت توسعه شبکه ملی اطلاعات و بهرمندی تمام روستائیان از مزایای این بستر اعم از آموزش،سلامت،خدمات کشاورزی، بانکی و توسعه دولت الکترونیک، یک همت جمعی و تخصیص منابع استانی و وزارتی برای اتمام این پوشش در همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.

وی تاکید کرد: برای ارتقاء و ایجاد سایت های مذکور اپراتورها نیاز به همکاری مقامات شهرستانی برای تامین برخی از زیرساحت ها اعم از جاده دسترسی، برق و استعلامات قانونی ادارات مختلف دارد که باید هماهنگی های لازم در اسرع وقت توسط فرمانداری های این شهرستان صورت گیرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray