گوگل به توسعه دهندگان اپ ۹۰ میلیون دلار غرامت می دهد


3870236 - گوگل به توسعه دهندگان اپ ۹۰ میلیون دلار غرامت می دهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق اسناد دادگاه این شکایت مربوط به درآمد توسعه دهندگان از تولید اپلیکیشن برای موبایل های اندروید و تشویق کاربران به خرید در اپ بوده است.

طبق شکایت توسعه دهندگان اپلیکیشن در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو، گوگل متهم شده با سواستفاده از سازش با تولید کنندگان موبایل، موانع فنی و توافقنامه های تقسیم درآمد اکوسیستم اپلیکیشن را محدود کند و در نتیجه بیشتر پرداخت ها از سیستم «گوگل پلی بیلینگ» (Google Play billing) با کارمزد از پیش تعیین شده ۳۰ درصد انجام شده است.

این شرکت به عنوان بخشی از فرایند تسویه شکایت باید ۹۰ میلیون دلار در صندوق برای پشتیبانی از توسعه دهندگانی سرمایه گذاری کند که درآمد سالانه شان از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ میلادی ۲ میلیون دلار یا کمتر بوده است.

بیشتر بخوانید :   واکسن بوستر کرونا برای سویه های مختلف تولید شد

گوگل در یک پست وبلاگی نوشت: بیشتر توسعه دهندگان اپلیکیشن که از طریق گوگل پلی به درآمد دست یافته اند، در صورت تمایل، شرایط دریافت پول از این صندوق را دارند.

همچنین این شرکت اعلام کرد سالانه کمیسیونی ۱۵ درصدی از نخستین درآمد میلیونی توسعه دهندگان از گوگل پلی دریافت می کند. گوگل این اقدام را در سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز کرد.

البته دادگاه باید این تسویه را تایید کند. به گفته هاگنز برمن سوبول شاپیرو نماینده شاکیان، حدود ۴۸ هزار توسعه دهنده اپلیکیشن شایسته دریافت ۹۰ میلیون دلار غرامت مذکور هستند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها