صادر کنندگان رمزارز در روسیه از مالیات معاف می شوند


3922027 - صادر کنندگان رمزارز در روسیه از مالیات معاف می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روسیه از مدت ها قبل درباره رمزارزها و دیگر دارایی های دیجیتال ابراز شک و تردید کرده بود. همچنین بانک مرکزی این کشور نیز به نگرانی هایی درباره ثبات مالی در این زمینه پرداخته بود.

اما در فوریه ۲۰۲۲ میلادی رگولاتورها به پلتفرم بلاکچین «اتمایز راشا»(Atomyze Russia) به عنوان نخستین صرافی دارایی های دیجیتال در این کشور مجوز دادند. پس از آن بانک سبربانک نیز مجوز صرافی دیجیتال دریافت کرد.

پس از حمله روسیه به اوکراین، تحریم های بی سابقه غرب به سیستم مالی این کشور آسیب زده و قانونگذاران سعی دارند با وضع این قانون جدید شدت خسارت را کاهش دهند.

پیش نویس قانون مذکور توسط مجلس دوما تایید شده و طبق آن مالیات ارزش افزوده برای صادر کنندگان دارایی های دیجیتال و اپراتور سیستم های مربوط به این حوزه لغو می شود.

بیشتر بخوانید :   وضعیت اپراتورها بحرانی است/ از شبکه ملی اطلاعات «هیولا» ساختند

همچنین براساس پیش نویس مذکور مالیات بر درآمد فروش دارایی های دیجیتال نیز وضع می شود. در حال حاضر نرخ مالیات هر تراکنش ۲۰ درصد است، که این امر برای دارایی های استاندارد در نظر گرفته شده است. تحت قانون جدید مالیات برای شرکت های روسی ۱۳ درصد و برای ماهیت های خارجی ۱۵ درصد خواهد بود.

پیش نویس لایحه پس از بررسی شورای عالی روسیه باید به امضای ولادیمیر پوتین رییس جمهور کشور برسد تا وارد مرحله اجرایی شود.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها