سناتورهای آمریکایی پیگیر شرایط امنیتی تیک تاک


1656146119 765 4080606 - سناتورهای آمریکایی پیگیر شرایط امنیتی تیک تاک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کمیته سرمایه گذاری خارجی دولت ایالات متحده که معاملات خارجی را برای جلوگیری از تهدید امنیت ملی این کشور بررسی می‌کند، در آگوست سال ۲۰۲۰ به شرکت چینی بایت دنس دستور داد تا تیک تاک را به دلیل ترس از انتقال داده‌های کاربران ایالات متحده به چین به شرکتی آمریکایی واگذار کند.

تیک تاک هفته گذشته اعلام کرد انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی خود به سرورهای اوراکل را تکمیل کرده، زیرا به دنبال رفع نگرانی‌های ایالات متحده در مورد یکپارچگی داده‌های کاربران آمریکایی است.

تعدادی از سناتورهای آمریکایی شامل تام کاتن، بن ساس، مایک براون، مارکو روبیو، تاد یانگ و راجر ویکر از یلن سوالات متعددی پرسیدند تا مشخص شود آیا دولت آمریکا اقدامات لازم برای اجرای دستور واگذاری مربوط به آگوست سال ۲۰۲۰ را انجام داده یا خیر.

سناتورها می‌خواهند بدانند آیا تیک تاک به صورت محلی در ایالات متحده مدیریت می‌شود؟ و آیا دولت ایالات متحده توانایی دسترسی و بازرسی منظم کد منبع الگوریتم این برنامه را خواهد داشت؟ سوال دیگر آنها این بوده که آیا دولت ایالات متحده از ضمانت‌های لازم برای ذخیره سازی داده‌های کاربران آمریکایی تیک تاک در خاک این کشور بهره گرفته و سیاست‌های حفظ حریم خصوصی با جدیت اعمال می‌شوند یا خیر.

بیشتر بخوانید :   فعالیت رو به رشد بخش خصوصی در بومی سازی تجهیزات مخابراتی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، تلاش کرد تا کاربران جدید را از دانلود وی چت و تیک تاک منع کند اما در نهایت با منع قضائی مواجه شد.

رئیس جمهور جو بایدن در ژوئن ۲۰۲۱ مجموعه‌ای از دستورات اجرایی ترامپ در این زمینه را لغو کرد و به وزارت بازرگانی دستور داد تا نگرانی‌های امنیتی ناشی از استفاده از این برنامه‌ها را بررسی کند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها