ظرفیت ابررایانه سیمرغ دو برابر می شود


3771504 - ظرفیت ابررایانه سیمرغ دو برابر می شود

دکتر محمد شهرام معین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پروژه ابررایانه ملی سیمرغ این پروژه با حمایت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر به نتیجه رسیده و ظرفیت آن در حال دو برابر شدن است.

رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: پروژه ابررایانه سیمرغ ۳ هدف را دنبال می‌کند؛ اینکه به بخش استراتژیک کشور، بخش خصوصی و بخش دانشگاهی سرویس دهد.

وی گفت: برای این سرویس دهی باید نیازهای بخش‌های مختلف کشور شناسایی و تفکیک شود.

دکتر معین تاکید کرد: حجم کلان داده‌ها و نیازهای زیرساختی پردازشی هوش مصنوعی در کشور به حدی است که ابررایانه سیمرغ به تنهایی پاسخگو نبوده و بخش‌های مختلف دیگر هم باید در این راستا تجهیز شوند.

بیشتر بخوانید :   گوگل باید ۳۷۳ میلیون دلار جریمه به روسیه بدهد

رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: ما در مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ICT در حال تجهیز زیرساخت‌های پردازشی و ذخیره سازی مناسب برای برآورده شدن این نیازها هستیم.

به گزارش مهر، ظرفیت ابررایانه سیمرغ ۵۰۰ ترافلاپس عنوان شده است که قرار است به یک پتافلاپس افزایش یابد. پیش از این نیز گفته شده بود که برنامه ریزی بلندمدت برای رسیدن ظرفیت این ابررایانه به ۶ پتافلاپس است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها