جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

کارمند سابق آمازون برای سرقت داده ها زندانی می شود


1655615875 745 3821374 - کارمند سابق آمازون برای سرقت داده ها زندانی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینسایدر، «پیاژه. ای تامسون» در ۱۷ جولای به جرم کلاهبرداری ، ۵ فقره دسترسی غیرمجاز به رایانه های محافظت شده و خسارت به رایانه های محافظت شده مجرم شناخته شد.

طبق اطلاعات موجود این کارمند سابق آمازون به جرم هک کپیتال وان و سرقت داده های بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از جمله شماره تامین اجتماعی آنها محکوم شده است.

نیک براون یک وکیل آمریکایی در این باره می گوید: این فرد با سواستفاده از اشتباهات دیگران برای نفع شخصی به سرقت داده های ارزشمند اقدام کرد.

طبق بیانیه وزارت دادگستری آمریکا تامسون که تحت نام Erratic فعالیت می کرد، نرم افزاری توسعه داد تا به داده های ذخیره شده مشتریان در سرورهای آمازون دست یابد. یکی از مشتریان آمازون نیز بانک کپیتال وان بود. در کنار این موارد تامسون با استفاده از سرور خود رمزارز استخراج کرده بود. این نقض قانون در مارس ۲۰۱۹ میلادی اتفاق افتاد و در جولای همان سال اف بی آی وی را دستگیر کرد.

بیشتر بخوانید :   تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا

تامسون داده های حساس مشتریان از جمله شماره تامین اجتماعی، تاریخ تولد ، آدرس و داده های دیگر را سرقت کرده است. او اطلاعات درباره هک را در پلتفرم گیت هاب پست کرد. یکی از کاربران این پلتفرم عملیات مذکور را به کپیتال وان گزارش داد.

اندرو فریمن دستیار دادستان در این پرونده گفت: او می خواست به داده ها و پول دسترسی یابد و می خواست با انجام این کار خودنمایی کند.

در نتیجه این رویداد کپیتال وان ۸۰ میلیون دلار جریمه شد و یک شکایت دسته جمعی را با پرداخت غرامتی ۱۹۰ میلیون دلاری در ۲۲ آوریل سال جاری میلادی تسویه کرد.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا تامسون ۵ سال زندانی می شود.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل