جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

انگلیس درباره سلطه گوگل بر مرورگرهای موبایل تحقیق می کند


3889424 - انگلیس درباره سلطه گوگل بر مرورگرهای موبایل تحقیق می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بازی های ابری یا Cloud gaming روشی برای انجام بازی‌های ویدیویی است که با استفاده از سخت‌افزار از راه دور انجام می‌شود.

سازمان رقابت و بازارهای انگلیس(CMA)دیروز اعلام کرد اقداماتی اجرایی علیه روش های پرداخت در فروشگاه اپ گوگل انجام می دهد.

طبق اطلاعات جدید این دو غول فناوری سلطه وسیعی بر سیستم های عامل موبایل دارند که این امر به آنها قدرت کنترل سیستم های عامل، فروشگاه های اپ و مرورگرهای وب در دستگاه های موبایل را می دهد.

آندرئا کوشلی پس از انتشار گزارشی درباره اکوسیستم های موبایل گفت: هنگام بحث درباره شیوه استفاده مردم از موبایل ها، اپل و گوگل بازار را در قبضه دارند. هرچند بسیاری از سرویس ها و محصولات آنها بسیار خوب است، اما کنترل شدید آنها بر سیستم های عامل موبایل سبب از بین رفتن رقبا، عقب ماندن صنعت فناوری انگلیس و محدود شدن گزینه های انتخابی شده است.

طبق اطلاعات موجود در سال گذشته تمام مرورگرهای وب موبایل در انگلیس با موتور جستجوی گوگل یا اپل فعال می شدند. علاوه بر آن اپل مرورگرهای موبایل دیگر در آیفون را ممنوع کرده است.

به گفته CMA نگرانی هایی وجود دارد که چنین عملکردی پتانسیل مرورگرهای رقیب برای ایجاد تمایز بین خودشان و زافاری( مرورگر اپل) را محدود کرده است.

بیشتر بخوانید :   شورای عالی فضای مجازی متولی یکپارچه‌سازی اطلاعات ملی شد

اپل در بیانیه ای اعلام کرد از طریق سیستم عامل خود محیطی ایمن و معتبر فراهم کرده که کاربران آن را دوست دارند و یک فرصت تجاری بزرگ برای توسعه دهندگان اپلیکیشن به حساب می آید.

سخنگوی این شرکت گفت: احتراماً با برخی از نتیجه گیری های این گزارش مخالفیم که سرمایه گذاری های ما در نوآوری، حفظ حریم خصوصی و عملکرد کاربران را نادیده می گیرد. همه این موارد به اینکه چرا کاربران آیفون و آی پد را دوست دارند، مربوط می شود و نوعی فضای عادلانه برای توسعه دهندگان کوچک فراهم می کند تا در یک پلتفرم معتبر رقابت کنند. ما همچنان به همکاری با CMA ادامه می دهیم تا توضیح دهیم چگونه روش های ما رقابت و قابلیت گزینش را فراهم و از سوی دیگر حریم خصوصی و ایمنی کاربران را محافظت می کند.

گوگل نیز اعلام کرد موبایل هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، در مقایسه با پلتفرم های دیگر گزینه های بیشتری برای افراد و کسب و کارها فراهم می کنند و فروشگاه اپ گوگل سکوی پرتابی برای میلیون ها اپ به حساب می آید.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل