جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

توافق ایران و آفریقای جنوبی در حوزه حکمرانی اینترنت


4173568 - توافق ایران و آفریقای جنوبی در حوزه حکمرانی اینترنت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، معاونان وزرای ارتباطات دو کشور ایران و آفریقای جنوبی در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات توافق کردند.

در این نشست محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تشریح تجربیات کشورمان در حوزه توسعه دولت الکترونیکی و گسترش خدمات الکترونیکی، از آمادگی ایران برای همکاری‌های مشترک در این حوزه‌ها خبر داد.

فیلمون ماپولان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری‌های دیجیتال آفریقای جنوبی نیز با ابراز خرسندی از این دیدار اعلام کرد: با توجه به اینکه هر دو کشور از لحاظ شاخص‌های بین المللی این بخش، به هم نزدیک هستند، کشور آفریقای جنوبی از توسعه همکاری‌ها و تبادل تجربیات در حوزه‌های کاری مشترک استقبال می‌کند.

بیشتر بخوانید :   انتقاد از سرعت شارژ پایین گوشی پیکسل

همکاری نزدیک و حمایت متقابل از حقوق طرفین در مجامع بین‌المللی حوزه حکمرانی اینترنت از قبیل ICANN, ITU، WSIS و OEWG و استفاده متقابل طرفین از تجربیات یکدیگر در زمینه پیاده‌سازی دولت الکترونیکی از جمله محورهای مورد توافق طرفین اعلام شده است.

دو کشور ایران و آفریقای جنوبی با توجه به عضویت آفریقای جنوبی در گروه G۲۰ و گروه بریکس (BRICS) و همچنین نزدیکی جایگاه‌های دو کشور در شاخص‌های بین المللی حوزه ICT، دارای ظرفیت بالایی برای تعامل با یکدیگر هستند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل