جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

تلاش اپل برای لغو شکایت اپ استور طرف ثالث شکست خورد


3695352 - تلاش اپل برای لغو شکایت اپ استور طرف ثالث شکست خورد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، ایوون گونزالس راجرز قاضی منطقه ای در کالیفرنیا درخواست اپل برای رد کردن این شکایت را قبول نکرد و به شرکت ۲۱ روز مهلت داده تا نسبت به شکایت دوباره ثبت شده Cydia پاسخ دهد.

جی فریمن توسعه دهنده این اپ استور در ۲۰۲۰ میلادی شکایتی علیه اپل تنظیم و به دادگاه ارائه کرد. در شکایت ذکر شده اپل به طور غیرقانونی قدرت انحصاری در توزیع اپ های iOS و پرداخت ها را در کنترل گرفته و در نهایت به اپ استورهای طرف ثالث اجازه نمی دهد با فروشگاه اپلیکیشن خود رقابت کنند.

اپ استور Cydia حتی قبل از ایجاد فروشگاه اپلیکیشن اپل ایجاد شده بود و به کاربران اجازه می داد اپ های طرف ثالث برای دستگاه هایی قفلشان باز شده(jailbroken) بیابند و دانلود کنند. فریمن در سال ۲۰۱۸ میلادی این اپ استور را تعطیل کرد.

گونزالس راجرز در ماه ژانویه این شکایت را رد کرد و گفت ادعاهای فریمن خارج از وضعیت محدودیت های ۴ ساله شکایت های آنتی تراست است. با این وجود قاضی مذکور به فریمن اجازه داد شکایت خود را اصلاح کند.

بیشتر بخوانید :   روند پیشرفت ۲۴ طرح پژوهشی فضایی بررسی شد

پس از اصلاح شکایت اشاره شده از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ میلادی، اپل تغییرات تهاجمی تری در iOS ایجاد کرد که به Cydia و دیگر اپ استورهای جایگزین اجازه نمی داد اپ های قابل استفاده برای آیفون را فراهم کنند. اپل قبلا یک بار سعی کرده بود تا شکایت اصلاح شده را لغو کند اما قاضی اجازه رد آن را نداد.

این درحالی است که در ۲۰۲۰ میلادی شرکت اپیک گیمز نیز پس از حذف بازی رایانه ای Fortnite از اپ استور شکایتی علیه اپل ثبت کرد. دلیل حذف این بازی ارائه روش های پرداخت جایگزین در بازی رایانه ای بود و به این ترتیب شرکت اپیک گیمز می تواند کمیسیون ۳۰ درصدی اپل به ازای هر پرداخت در اپ استور را دور بزند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل