جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

اپل از ایجاد اتحادیه عادلانه کارگری جلوگیری کرد


1653803665 432 4119663 - اپل از ایجاد اتحادیه عادلانه کارگری جلوگیری کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، طبق گزارشی جدید اتحادیه «کارگران ارتباطات آمریکا» (CWA) که سعی دارد اتحادیه ای در این فروشگاه سازمان دهد، اعلام کرد درخواست برای برگزاری انتخابات را پس گرفته زیرا اپل به طور مکرر قانون ملی روابط کار را نقض کرده و همین امر ایجاد یک انتخابات آزاد و عادلانه را غیرممکن کرده است.

این رای گیری که قرار بود در دوم ژوئن برگزار شود، احتمالا نخستین انتخابات اتحادیه در فروشگاه های اپل آمریکا بود. اما اکنون با توجه به لغو آن احتمالا نخستین انتخابات اتحادیه کارگری اپل در آمریکا در مریلند برگزار می شود. کارگران در مرکز « تاوسون تان» نیز آماده هستند در ۱۵ ژوئن رای گیری کنند.

در آستانه انتخاباتی که اکنون لغو شده است، اپل با اتهاماتی مبنی بر متلاشی کردن تلاش برای تشکیل اتحادیه روبرو شده است. این شرکت وکلای ضد اتحادیه استخدام کرد و پیام‌های ضد اتحادیه را از طریق رهبران فروشگاه‌ها و حتی پیام‌های ویدیویی مدیران اجرایی منتشر کرده است.

بیشتر بخوانید :   حمایت ۵ کشور از رسانه ها و روزنامه نگاران در برابر پلتفرمها

CWA همچنین شکایتی در هیئت ملی روابط کار آمریکا(NLRB) ثبت و اپل را متهم کرده در آتلانتا با برگزاری جلساتی برای عدم ایجاد اتحادیه فشار وارد کرده است.

همچنین این شرکت فناوری از روش های کم تهاجمی تر برای جلوگیری از ایجاد اتحادیه استفاده کرده و طبق گزارش ها دستمزدهای پایه برای کارگران خرده فروشی را ۲ دلار به ازای هر ساعت افزایش داده است.

هرچند دستمزد در صدر فهرست اولویت های سازماندهندگان اتحادیه کارگری در فروشگاه اپل استور آمریکا است، اما آنها چند درخواست غیرمالی نیز دارند. این درخواست ها شامل فرصت های شغلی بهتر و همچنین انعطاف پذیری بیشتر برای مشارکت مدنی و فعالیت های داوطلبانه است.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل