جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

دستور پوتین برای استفاده از فناوری ها و تجهیزات داخلی


4126247 - دستور پوتین برای استفاده از فناوری ها و تجهیزات داخلی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، از زمان حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، وب سایت بسیاری از شرکت های دولتی و خبری این کشور با حملات سایبری روبرو شده اند.

پوتین در این باره گفت: تلاش‌های هدفمندی برای غیرفعال سازی منابع اینترنتی زیرساخت‌های اطلاعاتی حیاتی روسیه در حال انجام است. حملات جدی علیه سایت سازمان های دولتی انجام شده است. تلاش هایی برای نفوذ غیرقانونی به شبکه شرکت های برتر روسیه نیز بسیار زیاد است.

به گفته رییس جمهور روسیه، این کشور باید امنیت اطلاعات در بخش های کلیدی خود را ارتقا دهد و از فناوری ها و تجهیزات داخلی استفاده کند.

او در این باره افزود: وضع محدودیت بر فناوری اطلاعات، نرم افزار و محصولات خارجی به یکی از ابزارهای فشار بر روسیه تبدیل شده است. چند تهیه کننده غربی پشتیبانی فنی از تجهیزاتشان در روسیه را متوقف کرده اند.

بیشتر بخوانید :   ۴۰ درصد کارمندان علی بابا در روسیه اخراج شدند

به گفته رییس جمهور روسیه تعداد برنامه هایی که پس از آپدیت شدن، مسدود می شوند، نیز در حال افزایش است.

این درحالی است که راسکامنادزر، رگولاتور ارتباطات روسیه از مسدود سازی وب سایتی خبر داده که میزبان داده های خصوصی مشتریان چند شرکت بوده است.

از سوی دیگر برخی رسانه ها خبر دادند شماره تلفن بعضی مشتریان دومین بانک بزرگ روسیه (VTB)فاش شده است. همچنین در اوایل ماه مارس اطلاعات شخصی بیش از ۵۸ هزار کاربر اپلیکیشن ارسال غذایYadex.Eda نیز فاش شده است.

دولت روسیه از مدت ها قبل قصد دارد زیربنای اینترنت داخلی خود را بهبود بخشد. حتی این کشور در تابستان ۲۰۲۱ میلادی چند تست قطع ارتباط از اینترنت جهانی را انجام داد.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل