جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

نمی توان از نوآوری‌ها و پیشرفت‌های حوزه ICT غافل بود


4153998 - نمی توان از نوآوری‌ها و پیشرفت‌های حوزه ICT غافل بود

به گزارش خبرگزاری مهر، عیسی زارع پور در پیامی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی گفت: ارتباطات از ابتدای قرن بیست‌ویکم با ورود به ساحت‌های نوین به‌تدریج به مهم‌ترین موضوع زندگی بشر تبدیل‌شده است و سرعت تغییرات و تحولات حوزه‌های ارتباطی چنان است که حرکت در مرزهای این فناوری کار بسیار سختی می‌نماید.

وی ادامه داد: از سویی دیگر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیگر یک امکان نیست بلکه ضرورتی انکارناپذیر در همه مراحل زندگی بشر است. فناوری‌های نوینی چون هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، زنجیره بلوکی، داده‌های کلان، فناوری‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از ناممکن‌ها را ممکن و بسیاری از مسیرهای سخت را آسان و هموار کرده‌اند. دیگر نمی‌توان از نوآوری‌ها و پیشرفت‌های این حوزه غافل بود و باید ضمن وفق دادن آن‌ها با ارزش‌ها و فرهنگ بومی، از آن‌ها برای آسایش و آرامش و پیشرفت جامعه خود بهره گیریم.

زارع پور تاکید کرد: خدا را شکر می‌گوئیم که ملت با استعداد ایران با همه محدودیت‌ها و کمبودهای مقطعی، دانش و مهارت استفاده از هر نوع فناوری را از هر راهی کسب می‌کنند و از قافله جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات باز نمی‌مانند، زیرا به گفته نبی مکرم اسلام «اگر دانش در ستاره ثریا باشد ایرانیان بدان دست پیدا خواهند کرد.»

بیشتر بخوانید :   برگزاری جلسات هم‌اندیشی مدیرعامل مخابرات با نمایندگان مجلس

وزیر ارتباطات گفت: شعار امسال اتحادیه بین‌المللی ارتباطات با عنوان «فناوری‌های دیجیتال در خدمات افراد کهن‌سال و تندرستی در دوران سالمندی» نشانه همین توجه ویژه به کاربردهای متنوع حوزه فناوری اطلاعات است و البته این شعار تنها به یکی از وجوه کاربردی فناوری اطلاعات اشاره دارد که امید به زندگی را در سالمندان افزایش می‌دهد؛ کما اینکه در سطح وسیع‌تر، با اجرای دولت هوشمند و تحول دیجیتال در همه سازمان‌ها، تمامی اجزا، عملکرد و خدمات حاکمیت و دولت دچار تحولی شگفت خواهند شد و ضمن کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت و دقت کارها، زمینه‌های فساد از بین رفته و زندگی برای مردم تسهیل خواهد شد؛ در یک کلمه، مردم عزیز کشورمان «طعم شیرین فناوری» را در اداره جامعه خواهند چشید.

وی اظهار داشت: و اما نکته ظریف این حوزه، حضور دائمی رسانه‌ها در کنار فناوری اطلاعات است. مضاف بر آن، رسانه به‌عنوان چشم بیدار و ناظر هوشیار مراقب کاستی‌ها، چالش‌ها یا عقب‌ماندگی‌های این فضا است. پس حضور رسانه منصف و مطلع به‌عنوان تولیدکننده محتوا و ایجادکننده ارزش‌افزوده در ساحت ارتباطات و فناوری اطلاعات لازم و ضروری است و از همین منظر روز جهانی ارتباطات روزی است مشترک برای اهالی رسانه، روابط‌عمومی‌ها و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل