جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

تایید ۴۹ تبادل الکترونیکی بین دستگاهی در مرکز ملی تبادل اطلاعات


1652892683 463 2439840 - تایید ۴۹ تبادل الکترونیکی بین دستگاهی در مرکز ملی تبادل اطلاعات

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سی امین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی با استفاده از بسترهای فناورانه برگزار شد.

در این جلسه، ۳۳ درخواست از دستگاه‌های اجرایی، نهادها و شرکت‌های خصوصی واصله به دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات برای ایجاد یا برقراری سرویس الکترونیکی، بررسی و درباره این درخواست‌ها تصمیم گرفته شد.

از میان این درخواست‌ها ۴۹ تبادل الکترونیکی بین دستگاهی برای ۲۳ سرویس ایجادشده در مرکز ملی تبادل اطلاعات، بر اساس مصوبات قبلی این کارگروه به تأیید رسید.

در ادامه به‌منظور توسعه و تکمیل ارائه الکترونیکی، سرویس «مالیات بر ارث سازمان امور مالیاتی»، ایجاد ۴ سرویس الکترونیکی از سازمان‌های تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بورس و اوراق بهادار، ثبت‌اسناد و املاک کشور و نیروی انتظامی تصویب شد.

در این جلسه همچنین ایجاد ۵ سرویس و استعلام الکترونیکی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی از جمله صورت‌های مالی بانک‌های دولتی از بانک مرکزی، اطلاعات آماری کارکنان شرکت‌های دولتی از سازمان اداری و استخدامی و اطلاعات ثبتی شرکت‌های دولتی از سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور برای سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی به تصویب رسید.

بیشتر بخوانید :   مایکروسافت اتهامات تبعیض علیه مهاجران را تسویه کرد

بر اساس همین گزارش، به‌منظور تسهیل فرآیند صدور مجوزها نیز ارائه سرویس الکترونیکی «تأییدیه اماکن توسط ناجا» برای ۱۵ دستگاه متولی صدور مجوز که طبق مصوبات هیأت مقررات زدایی نیازمند اخذ تأییدیه اماکن هستند، تصویب شد.

در این جلسه ایجاد سرویس «استعلام بدهی معوق بانکی» توسط بانک مرکزی و همچنین دسترسی به سرویس «استعلام سوابق محکومیت‌های مالی» حسب الزامات قانونی در فرآیندهای صدور مجوز توسط مرکز آمار قوه قضائیه نیز مورد تصویب و تأیید قرار گرفت.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل