جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

پارلمان انگلیس تاثیرات مخرب دستگاه های هوشمند را بررسی می کند


2362190 - پارلمان انگلیس تاثیرات مخرب دستگاه های هوشمند را بررسی می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، به گفته جولیان نایت رییس این کمیته، دستگاه هایی مانند بلندگوهای هوشمند و دستیارهای مجازی (مانند سیری اپل) زندگی فرد را ساده تر می کنند، اما استفاده از آنها عواقب منفی و پیش بینی نشده ای دارد که باید بررسی شود.

او در این باره گفت: جعبه کوچک و ساده ای که در گوشه اتاق قرار دارد به نظر می رسد کارها را ساده تر می کند. اما با توجه به اینکه دستگاهی که با تنظیمات هوشمند به دنیای خارج متصل می شود، همیشه این خطر وجود دارد که جنبه بدتری نیز داشته باشد. ممکن است ابزار حریم خصوصی کاربر را از بین ببرد و وی را در معرض ریسک جرائم سایبری قرار دهد.

این نماینده پارلمان انگلیس اعلام کرد: کمیته مذکور ریسک ها و مزایای فناوری هایی که هم اکنون در خانه و فراتر از آن استفاده می شوند را بررسی می کند. این درحالی است که هر روز محبوبیت فناوری های گفته شده بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید :   اختلال اینترنت در شبکه همراه اول

او تاکید کرد قانون فعلی انگلیس باید با توجه به پیشرفت های اخیر و تغییر سریع آینده، کنترل شود.

نایت تصریح کرد که ارزیابی ریسک شامل نگرانی‌هایی در مورد هک کردن دستگاه‌های نظارتی و کنترل بخش‌های مختلف خانه‌های افراد، مانند لامپ‌های هوشمند یا ترموستات‌ها و هرگونه تأثیر منفی احتمالی فناوری‌های جدید بر جوانان، سالمندان و افراد دارای معلولیت خواهد بود.

همچنین این نماینده پارلمان انگلیس پیشنهاد کرد روش هایی برای تشویق شرکت ها به تولید دستگاه های هوشمند و محصولاتی ایمن، امن، حافظ محیط زیست و منطبق با حقوق بشر بررسی شود.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل