جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

فیس بوک عمدا صفحات دولت را در استرالیا مسدود کرد


4118554 - فیس بوک عمدا صفحات دولت را در استرالیا مسدود کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، طبق قانون مذکور پلتفرم های آنلاین باید برای انتشار اخبار هزینه پرداخت کنند.

به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، افشاگران ادعا می کنند فیس بوک سال گذشته الگوریتمی ابداع کرد که وظیفه آن شناسایی صفحاتی است که بیش از بقیه روی ناشران اخبار تاثیر می گذارد. اما فیس بوک نه تنها صفحات رسانه ها بلکه صفحات بیمارستان ها، سازمان های دولتی و خیریه ها نیز از پلتفرمش حذف کرد.

طبق اسناد موجود این شبکه اجتماعی آمریکایی تیمی شامل ۱۲ کارمند ایجاد کرد که وظیفه آنها حذف محتوای خبری از استرالیا بود. البته این تیم اقدامی درباره پایگاه داده موجود در فیس بوک از ناشران خبری موجود انجام نداد. در عوض کارمندان این شرکت به سرعت یک الگوریتم جدید ابداع کردند که حوزه وسیعی از اخبار در آن تعریف شده بود که بسیاری از صفحه های غیرخبری را نیز شامل شد.

در یکی از اسناد داخلی آمده است: اگر ۶۰ درصد از محتوای یک دامنه اشتراک گذاشته شده در فیس بوک به عنوان خبر تعریف شود، کل آن یک دامنه خبری به حساب می آید.

در نتیجه این روند ساکنان استرالیا به مدت چند روز نتوانستند هیچ خبر یا اطلاعاتی در صفحات دولت یا سرویس های خدمات درمانی در فیس بوک مشاهده کنند. زمان انجام این اقدام نیز بسیار نامناسب بود زیرا قرار بود واکسیناسیون همگانی کووید ۱۹ در این کشور برگزار شود.

بیشتر بخوانید :   اقدام همراه اول برای کاهش مصرف انرژی

دکتر عمر خورشید رییس اتحادیه پزشکی استرالیا سال گذشته در این باره گفته بود: این واقعاً هجو آمیز است که فیس بوک اجازه داده اخبار جعلی درباره پاندمی در پلتفرمش باقی بماند اما منابع رسمی اطلاعات مسدود شده است… این تصمیم شرکتی بسیار بد است.

البته فیس بوک ادعا می کند مسدود سازی صفحات دولتی و خدمات درمانی تصادفی بوده است. سخنگوی این شرکت به وال استریت ژورنال می گوید: اسناد مذکور به وضوح نشان می دهند ما قصد داشتیم صفحات دولتی را از محدودیت ها مستثنی کنیم تا به این ترتیب تاثیر قانون مخرب را به حداقل برسانیم. هنگامیکه به دلیل اشکال فنی نتوانستیم این کار را انجام دهیم، عذرخواهی و آن را اصلاح کردیم.

به نوشته این نشریه اسنادی که افشاگران ارائه کردند در وزارت دادگستری ایالات متحده و کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا ثبت شد. تعدادی از اعضای کنگره آمریکا نیز کپی اسناد فیس بوک را دریافت کرده اند.

مشکلات فیس بوک در استرالیا زمانی آغاز شد که پارلمان این کشور روش هایی طراحی کرد تا در ازای انتشار محتوای خبری در این شرکت های فناوری، به آنها هزینه ای پرداخت شود.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها