جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

امیدواری برای حل بحران پردازنده با کاهش قیمت تراشه های گرافیکی


3440907 - امیدواری برای حل بحران پردازنده با کاهش قیمت تراشه های گرافیکی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس گزارش‌های اینتل، کوالکام و برخی شرکت‌های دیگر پس از تبعات منفی تورم، قرنطینه‌های ناشی از شیوع مکرر کرونا در چین و تهاجم روسیه به اوکراین، انسداد زنجیره تأمین ریزتراشه‌ها کم کم در حال برطرف شدن است.

بررسی‌ها حاکیست کاهش قیمت پردازنده‌های گرافیکی می‌تواند زمینه را برای کاهش قیمت انواع تراشه‌های دیگر فراهم کند و سرانجام بعد از گذشت دو سال تعادل را به بازار مذکور بازگرداند.

تحلیلگران مؤسسه Baird اخیراً پس از کاهش قیمت تراشه‌های گرافیکی ساخت ان ویدیا، امیدواری‌های خود را در این زمینه افزایش دادند. این رویداد در مورد شرکت ای ام دی که رقیب ان ویدیاست نیز رخ داده است. البته هر دو شرکت از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده‌اند.

بیشتر بخوانید :   ایران معاون گروه استانداردسازی در اتحادیه جهانی مخابرات شد

روند کاهش قیمت برای تراشه‌های گرافیکی گران‌تر کندتر بوده است. تحلیل گران امیدوارند طی هفته‌های آتی شاهد کاهش ۷۷ تا ۴۱ درصدی قیمت پردازنده‌های گرافیکی باشند.

بررسی‌ها حاکیست قیمت پردازنده‌های گرافیکی Radeon RX۶۰۰۰ AMD و GeForce RTX۳۰ انویدیا که هر دو برای بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌شوند، به طور پیوسته حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها