جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

جاسوس افزار صهیونیستی مقامات انگلیسی را گرفتار کرد


3821374 - جاسوس افزار صهیونیستی مقامات انگلیسی را گرفتار کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، گروه «سیتیزن لب» مقامات انگلیس هشدار داده بود دستگاه های الکترونیکی آنها که به شبکه دولت متصل است، از جمله چند دستگاه دفتر نخست وزیر و وزارت امورخارجه، به جاسوس افزار رژیم صهیونیستی آلوده شده است.

براساس پست وبلاگی سیتی زن لب، این جاسوس افزار که پگاسوس نام دارد توسط شرکت NSO ساخته شده است. در بخشی از این پست آمده است: ما تایید می کنیم که در ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی چندبار درباره موارد مشکوک ابتلا به جاسوس افزار پگاسوس را به مقامات انگلیس هشدار داده بودیم.

سخنگوی NSO اعلام کرد این اتهامات اشتباه هستند و به دلایل فنی و قراردادی ربطی به محصولات این شرکت ندارند. از سوی دیگر سخنگوی دولت انگلیس نیز اعلام کرد ما به طور معمول درباره موضوعات امنیتی اظهار نظر نمی کنیم.

بیشتر بخوانید :   دومین کپسول بلواوریجین به مرز فضا می رود

سیتیزن لب معتقد است هدف گرفتن دفتر نخست وزیری با جاسوس افزار پگاسوس توسط مشتریان NSO در امارات متحده عربی انجام شده است. از سوی دیگر هک وزارت امور خارجه این کشور از سوی کشور دیگر از جمله قبرس، اردن و هند انجام شده است.

با استفاده از پگاسوس می توان به آیفون نفوذ کرد. جاسوس افزار مذکور به مشتریانش اجازه دسترسی به حافظه موبایل را می دهد یا آنها را به دستگاه های ضبط صوت تبدیل می کند.

سیتیزن لب با رصد ترافیک اینترنت و دیگر سیگنال های دیجیتالی سرورهای جاسوسی شواهدی یافت که نشان می داد دستگاه های انگلیسی به خطر افتاده اند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها