جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

ایران باید به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی منطقه تبدیل شود


3870317 - ایران باید به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی منطقه تبدیل شود

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از خانه ملت، عیسی زارع پور با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گزارشی از اقدامات انجام شده در محورهای مختلف طی ۷ ماه گذشته و برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۴۰۱ را ارائه کرد.

وی اجرایی شدن ۷۰ درصد شبکه ملی اطلاعات در سال جاری را یکی از برنامه‌ریزی‌های وزارت ارتباطات عنوان کرد و گفت: اجرای فازهای مختلف شبکه ملی اطلاعات یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارت ارتباطات است.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: تلاش می‌کنیم در سال جاری یک واحد درصد به سهم اقتصاد دیجیتال از کل تولید ناخالص ملی، افزوده شود؛ کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت، محوریت تحقق این مهم را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه پروژه راهبردی فیبرنوری منازل و کسب و کارها که می‌تواند سرعت دسترسی مردم به اینترنت و شبکه را چندین برابر کند، در دست انجام است، اضافه کرد: عملیاتی کردن ۵ میلیون پورت پرسرعت در نقاط مختلف یکی دیگر از هدف‌گذاری های وزارت ارتباطات است.

بیشتر بخوانید :   ثبت ۲ شکایت جدید علیه فیس بوک

زارع پور در تشریح اقدامات وزارت ارتباطات در توسعه حوزه فضایی نیز گفت: امسال تثبیت تزریق ماهواره به لایه لئو (مدارهای حدود ۵۰۰ کیلومتری) انجام می‌گیرد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ماهواره‌های متعددی در دست پرتاب داریم، ادامه داد: ان‌شاءالله جمهوری اسلامی ایران باید به زودی به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی منطقه و کشورهای اسلامی تبدیل شود؛ زیرا ما جز ۱۰ کشوری هستیم که از یک سو توان ساخت ماهواره بومی را داریم و از سوی دیگر نیز پرتاب آن را با پرتابگر بومی انجام می‌دهیم.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها