جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

تسریع روند بررسی مطالبات پلتفرمهای روانشناسی فضای مجازی


3672696 - تسریع روند بررسی مطالبات پلتفرمهای روانشناسی فضای مجازی

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، سید ابوالحسن فیروزآبادی با رئیس سازمان نظام روانشناسی و فعالان و مدیران برنامک ها (application) و سکوهای (platform) حوزه روانشناسی در فضای مجازی دیدار کرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در این دیدار بر تسریع بررسی مطالبات فعالان و مدیران اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های روانشناسی در فضای مجازی کشور و اهمیت ایجاد استانداردسازی برای ساماندهی این حوزه تاکید کرد.

وی گفت: حوزه روانشناسی یکی از بخش‌های مهم برای توسعه بستر اقتصاد خدمات در فضای مجازی کشور، به خصوص در دوران پساکرونا است و نظارت بر تبلیغات، احراز هویت، ارزیابی برخط و استاندارد گذاری از جمله اقداماتی است که باید هر چه سریع‌تر در این حوزه صورت گیرد.

در این دیدار نمایندگان بخش خصوصی برنامه‌ها و سکوهای روانشناسی ضمن تاکید بر اهمیت سه محور فنی و تکنیکی، اقتصاد دیجیتال و کیفیت ارائه خدمات روانشناسی، چالش‌ها، آسیب‌ها و مشکلات این حوزه را مطرح کردند.

بیشتر بخوانید :   دستور مجدد زارع پور برای بررسی مشکلات اینترنت

فعالان پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های روانشناسی کشور که در دو گروه آموزش و خدمات کارگاهی و ارائه خدمات روانشناسی و درمانی فعال هستند، تاکید کردند که ساماندهی مقرره گذاری و قانون گذاری به خصوص برای شناسایی شبه روانشناسان فعال در پیام رسان های خارجی همچون تلگرام و اینستاگرام که فاقد صلاحیت و مدرک معتبر رسمی هستند از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های این حوزه است.

همچنین تسهیل در مجوز دهی برای فضای مجازی، امکان استعلام مدارک تحصیلی یا پروانه‌های نظام روانشناسی و اصلاح نظام تعرفه گذاری متناسب با واقعیت بازار، از دیگر خواسته‌های فعالان این حوزه بود.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها