جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

فیس‌بوک اخبار رسانه‌های روسیه را سانسور می‌کند


3654781 - فیس‌بوک اخبار رسانه‌های روسیه را سانسور می‌کند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، فیس‌بوک مدعی شده فعالیت‌های هکری، شبکه‌های تأثیرگذاری و حمایتی و فعالیت‌های مخربی را در این شبکه اجتماعی در ارتباط با جنگ اوکراین شناسایی و حذف کرده است.

این شرکت افزوده فعالیت‌های بیشتری را انجام خواهد داد تا جلوی انتشار اخبار جنگ اوکراین توسط صفحات وابسته به دولت روسیه را بگیرد. فیس‌بوک تمامی مطالبی که از سوی رسانه‌های داخل روسیه منتشر می‌شوند را اخبار غلط و دروغین نامیده است.

نیک کلگ رئیس امور جهانی متا که فیس‌بوک را اداره می‌کند، تصریح کرده: ما به طور دائمی در حال مرور و بررسی سیاست‌های خودمان بر مبنای شرایط در حال تغییر هستیم و فعالانه گام‌های اضافی برخواهیم داشت تا با انتشار اخبار غلط و دروغ که توسط صفحات دولتی روسی منتشر می‌شوند مقابله کنیم.

بیشتر بخوانید :   ترول های مسدود شده به توئیتر بازگشتند

در عین حال روسیه نیز در برابر سانسور خبری شرکت‌های بزرگ فناوری و تلاش آنها برای کنترل جریان اطلاعات جنگ اوکراین ساکت ننشسته است. روسیه ضمن مسدود کردن فیس‌بوک و اینستاگرام و محدود کردن توئیتر تلاش دارد اخبار و اطلاعات جنگ را از طریق رسانه‌های مستقل وابسته به خود به اطلاع جهانیان برساند.

در عین حال فیس‌بوک هکرهای وابسته به روسیه را به تلاش برای هک کردن دهها حساب کاربری وابسته به نظامیان اوکراینی متهم کرده است. فیس‌بوک افزوده که حدود ۲۰۰ حساب کاربری روسی را که اخبار دروغین منتشر کرده یا عامل نفرت پراکنی بودند، حذف کرده است. فیس‌بوک می‌گوید برای شناسایی این حساب‌ها از گزارش‌های جمعی دیگر کاربران نیز استفاده کرده که مشخص نیست چقدر دقیق باشند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها
آموزش طراحی سایت