وزارت خارجه آمریکا دفتر امنیت سایبری افتتاح کرد


3979121 - وزارت خارجه آمریکا دفتر امنیت سایبری افتتاح کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از انگجت، پس از حملات سایبری اخیر، چنین اقدامی سبب می شود امنیت سایبری در سیاستگذاری خارجی نیز مورد توجه قرار گیرد.‌ آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا در ماه اکتبر از ایجاد CDP خبر داد. این دفتر شامل ۳ واحد است که عبارتند از امنیت فضای سایبری بین المللی، سیاستگذاری بین المللی اطلاعات و ارتباطات و آزادی دیجیتال.

بخش مذکور به تدریج تحت رهبری یک سفیر قرار می گیرد که از سوی مجلس سنا تایید خواهد شد. این دفتر به آمریکا کمک می کند تا تهدید های سایبری را به تنهایی یا با کمک متحدانش کشف کند. بسیاری از کارشناسان تخمین می زنند تعداد زیادی از عملیات هک در چند سال اخیر توسط روسیه و چین انجام شده است. حمله سایبری به مایکروسافت اکسچنج که دولت بایدن آن را به چین نسبت داد، یکی از این موارد است.

بیشتر بخوانید :   تهیه نانوالیاف الکتروریسی شده برای استفاده در صنعت فضایی تایید شد

در فوریه ۲۰۲۲ میلادی کریستوفر ورای مدیر اف بی آی اعلام کرد این آژانس مشغول تحقیق درباره ۲ هزار پرونده مرتبط با سرقت فناوری یا اطلاعات از آمریکا است که از سوی چین انجام شده اند. او ادعا کرد این کشور یک برنامه هک پیچیده و عظیم دارد که بسیار بزرگتر از کشورهای دیگر است.

جوبایدن، رییس جمهور آمریکا در ماه می ۲۰۲۱ میلادی دستور اجرایی را امضا کرد که هدف آن قدرتمندتر کردن زیرساخت امنیت سایبری کشور بود.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها