جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

راه اندازی «اینترنت مستقل» در هند کلید خورد


4082797 - راه اندازی «اینترنت مستقل» در هند کلید خورد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ایندین اکسپرس، استفاده از اینترنت به عنوان یک سلاح توسط پلتفرم های بزرگ فناوری طی درگیری های روسیه و اوکراین، توجهات را به قدرت رسانه های اجتماعی جلب کرد. در همین راستا هند مشغول آماده سازی یک چهارچوب داده و امنیت سایبری جدید است.

با توجه به اقدامات شرکت های بزرگ فناوری ، نارندا مودی نخست وزیر هند خواستار تجدید تمرکز بر اینترنت مستقل در هند شد. به گفته راجیف چاندراسخار وزیر الکترونیک و فناوری ارتباطات هند در واقع این خواست به معنای تمرکز بر کاهش وابستگی به سرویس شرکت های بزرگ است.

او با اشاره به آنکه بانک های روسی و زیر مجموعه هایشان از شبکه بین المللی سوئیفت ممنوع شده اند، گفت: به دلیل بنیان های متکی به خودی که دولت هند ایجاد کرده، اگر کشور در موقعیتی مشابه قرار گیرد جایگزین هایی برای این ترتیبات جهانی داشت.

وزیر الکترونیک و فناوری ارتباطات هند در ادامه افزود: اگر ما فقط به سوییفت متکی بودیم، هیچ فعالیتی نمی توانستیم انجام دهیم. اما ما UPI ( پلتفرم های فناوری مالی) در هند داریم که اتکای ما به سیستم های بین المللی مانند سوییفت را برای انتقال پول کاهش می دهد. تفکر خودکفایی به ما نشان می دهد نباید به این اتکا کنیم که اینترنت هند فقط توسط پلتفرم های بزرگ فناوری کنترل شود یا تحت تاثیر آنها قرار گیرد.

بیشتر بخوانید :   طراحی بازی موبایلی برای سالمندان برای جلوگیری از آلزایمر

به گفته او چنین اقداماتی از سوی شرکت‌ها، کشورها و پلتفرم‌های بزرگ فناوری که مواضع بسیار جانبدارانه را اتخاذ کرده‌اند، منجر به شکاف در شبکه می‌شود.

او در ادامه گفت:دو رویداد کاملا آشکار بودند؛ یکی مسلح سازی اینترنت که همه ما به نوعی از آن آگاه هستیم. مورد دوم شکاف در شبکه است. اینترنت هر روز بیش از قبل با شکاف هایی روبرو می شود که در نتیجه قدرت برخی از کشورهای غربی به وجود آمده اند. این پلتفرم ها اکنون قدرت برتر شده اند و در صورت بروز اختلاف میان دو کشور مسلح می شوند و هیچ قانونی برای جلوگیری از آنها وجود ندارد.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها
آموزش طراحی سایت