جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

گوگل با کارمندان معترض خود به توافق رسید


3677932 - گوگل با کارمندان معترض خود به توافق رسید

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، هیئت ملی روابط کار ایالات متحده این پرونده را از طرف کارمندان گوگل پیگیری کرده بود و سال گذشته گوگل را به یک قاضی بررسی تخلفات اداری معرفی کرد. پس از آن هفته‌ها برگزاری جلسات استماع و ارائه شواهد از سوی گوگل در رد تلاش آن برای سرکوب فعالیت‌های صنفی، سرانجام دو طرف تصمیم گرفتند در خارج از دادگاه با یکدیگر توافق کنند.

کارمندان معترض چهارشنبه گذشته به‌طور مستقل با گوگل توافق کردند و قاضی پرونده در سانفرانسیسکو جمعه گذشته این پرونده را مختومه کرد. این توافق اولین بار دیروز دوشنبه به طور رسمی گزارش شد.

شرایط توافق دو طرف برای رفع اختلافات فاش نشده است. این پرونده مربوط به اقدامات گوگل علیه کارمندانی بود که بخشی از یک گروه بزرگ‌تر معترض به رابطه گوگل با مقامات اداره مهاجرت ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ برای ارائه خدمات کلود به آنها بودند.

بیشتر بخوانید :   شکایت کارکنان سابق گوگل به علت عدم نقض تعهدات و اخراج

گوگل از برخی کارمندان معترض بازجویی و برخی از آنها را اخراج کرد. هدف آن از این اقدام منصرف کردن سایر افراد شاغل در گوگل از مشارکت در فعالیت‌های اعتراضی عنوان شد.

گوگل با این استدلال که کارمندانی که اخراج یا تعلیق کرده به فایل‌هایی دسترسی پیدا می‌کردند که نباید داشته باشند و آنها حق نداشتند تعیین کنند این شرکت با چه کسی تجارت می‌کند، تخلف خود را رد کرده بود.

فعالیت‌های اعتراضی در بین کارکنان شرکت‌های فناوری دره سیلیکون سال‌هاست در حال افزایش است. صدها کارمند گوگل در سال گذشته یک سازمان صنفی کوچک را به امید دفاع بهتر از حقوق خود در اعتراضات آینده تشکیل دادند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها