قانون گذاری جدید استرالیا برای مقابله با اخبار دروغین پلتفرمها


1647941917 900 4087160 - قانون گذاری جدید استرالیا برای مقابله با اخبار دروغین پلتفرمها

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از زد دی نت، براساس این قانون پیشنهادی، اداره ارتباطات و رسانه استرالیا موسوم بهACMA در صورتی که اقدامات پلتفرم‌ها در این زمینه ناکافی باشد، مجموعه گسترده‌ای از اختیارات را برای مقابله و مجازات آنها در اختیار خواهد داشت.

پل فلچر، وزیر ارتباطات استرالیا در این مورد گفت: «این قانون تازه پلتفرم‌ها را تشویق می‌کند تا برای رفع آسیب‌های ناشی از نشر اطلاعات نادرست انگیزه داشته باشند، در عین حال ACMA نیز خواهد توانست پلتفرم‌ها را در صورتی که تلاش‌های داوطلبانه آنها ناکافی یا دیرهنگام باشد، پاسخگو نگه دارد.»

اعلام این قوانین یک سال پس از آن صورت می‌گیرد که پلتفرم‌های دیجیتال بزرگ، از جمله فیس‌بوک، گوگل، تیک تاک، و توئیتر قوانین داوطلبانه‌ای را برای رسیدگی به اطلاعات نادرست آنلاین اجرایی کردند. اما دولت فدرال استرالیا بارها از تلاش‌های شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با اخبار و اطلاعات نادرست انتقاد کرده و این تلاش‌ها را ناکافی دانسته است. نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون سال گذشته از غول‌های فناوری به دلیل دروغ پراکنی که در پلتفرم هایشان رخ می‌دهد انتقاد کرد و اظهار داشت که رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک به “کاخ بزدل‌ها” برای مزاحمت تبدیل شده‌اند.

بیشتر بخوانید :   طرح اولیه زیردریایی برقی با سرعت ۸ گره
Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها