جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

محکومیت متا و بخشش واتس‌اپ در روسیه


1647926437 737 4035700 - محکومیت متا و بخشش واتس‌اپ در روسیه

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، در عین حال ممنوعیت فعالیت شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام که قبلاً تصویب شده بود، کماکان ادامه می‌یابد.

دادگاه منطقه ترورسکوی مسکو در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که شکایت دادستان‌های ایالتی مبنی بر ممنوعیت فعالیت شرکت متا در خاک روسیه را تأیید کرده است.

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، ویکتوریا شاگینا، وکیل متا پیش‌تر به دادگاه گفته بود که این شرکت فعالیت‌های افراطی انجام نمی‌دهد و مخالف روس هراسی است.

مشخص نیست آیا متا علیه غیرقانونی کردن فعالیت‌های فیس‌بوک و اینستاگرام در روسیه “به دلیل ممکن کردن فعالیت‌های افراطی” درخواست تجدید نظر خواهد کرد یا خیر، ممنوعیتی که فوراً اجرا خواهد شد.

روسیه در گذشته گروه‌هایی مانند طالبان و داعش را به عنوان “افراطی” معرفی کرده بود. طبق برآورد مؤسسه Insider Intelligence، فیس‌بوک در سال گذشته ۷.۵ میلیون کاربر و واتس‌اپ ۶۷ میلیون کاربر در روسیه داشتند، در حالی که اینستاگرام گفته است ممنوعیت آن ۸۰ میلیون کاربر در روسیه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

بیشتر بخوانید :   ناسا ماهواره ای برای رصد زمین به فضا فرستاد

روسیه ابتدا فیس‌بوک را به دلیل محدود کردن امکان فعالیت رسانه‌های روسی مسدود کرد، سپس متا اعلام کرد به کاربران رسانه‌های اجتماعی در اوکراین و برخی کشورهای دیگر اجازه می‌دهد پیام‌هایی را ارسال کنند که در آنها دعوت به خشونت علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و مردم روسیه مجاز است. این امر باعث مسدود شدن اینستاگرام در روسیه شد.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها
آموزش طراحی سایت