جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

ایتالیا استفاده از ضد ویروس‌های روسی را ممنوع می‌کند


1647673372 383 4098092 - ایتالیا استفاده از ضد ویروس‌های روسی را ممنوع می‌کند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، فرانکو گابریلی، معاون وزیر امنیت ایتالیا روز سه‌شنبه به سنای این کشور گفت که دولت در حال کار بر روی قوانینی است تا به نهادهای دولتی اجازه دهد استفاده از نرم‌افزار ضدویروس شرکت کسپرسکی مستقر در روسیه را متوقف کنند.

بر اساس تصمیم دولت ایتالیا قوانین جدید به ادارات دولتی این امکان را می‌دهد که همه نرم‌افزارهایی را که بالقوه خطرناک تلقی می‌شوند، بدون نگرانی از مجازات جایگزین کنند. این مقررات احتمالاً در اوایل این هفته تصویب می‌شود.

دفتر شرکت کسپراسکای در ایتالیا اعلام کرد وضعیت موجود را با “نگرانی فراوان” زیر نظر دارد و به ویژه نگران کارکنان خود است و هشدار داد که آنها در خطر رنج بردن از تصمیماتی هستند که به جای مسائل فنی مبتنی بر نگرش‌های ژئوپلیتیک است.

بیشتر بخوانید :   دبیر شورایعالی فضای مجازی در شبکه های اجتماعی خارجی عضویت ندارد

کسپرسکی در ایمیلی به رویترز گفت: ما امیدواریم که این نگرش منجر به اجرای قوانین غیرآزادیخواهانه ای نشود که در درجه اول بر شرکای ایتالیایی، خانواده‌ها و شهروندان ما تأثیر می‌گذارد. کسپرسکی افزود که این یک شرکت خصوصی است که هیچ ارتباطی با دولت روسیه ندارد.

آژانس امنیت سایبری دولتی ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرد هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند محصولات ارائه‌شده توسط شرکت‌های مرتبط با روسیه از زمان حمله به اوکراین به این سو مشکلات امنیتی ایجاد کرده باشند. با این حال، آژانس مذکور هشدار داد خطرات یادشده باید در بحبوحه درگیری‌های فزاینده مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها