متا شعار «مرگ بر پوتین» را در پلتفرم هایش ممنوع کرد


1647323532 182 3982702 - متا شعار «مرگ بر پوتین» را در پلتفرم هایش ممنوع کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، این اقدام پس از آن انجام می شود که این شرکت آمریکایی هفته گذشته به طور موقت اجازه داد برخی پست های حاوی شعار مرگ بر ولادیمیر پوتین (رییس جمهور روسیه) یا مرگ بر الکساندر لوکاشنکو (رییس جمهور بلاروس) در اینستاگرام و فیس بوک منتشر شوند.

سپس متا روز جمعه اعلام کرد این تغییر موقت در سیاست محتوا فقط در اوکراین فعال است. در همان روز روسیه یک پرونده جنایی علیه این شبکه اجتماعی باز کرد.

در همین راستا نیک کلگ رییس امور جهانی متا در پستی در پلتفرم داخلی این شرکت نوشت: ما اکنون محور تمرکز را محدود کرده ایم تا به طور واضح مشخص شود تغییرات انجام شده در دستورالعمل به معنای چشم پوشی بر خشونت علیه مردم روسیه تعبیر نشود. همچنین ما اجازه انتشار فراخوان برای قتل رییس یک دولت را مجاز نمی کنیم. بنابراین برای از بین بردن هرگونه ابهام درباره موضع مان، بیش از پیش دستورالعمل مان را شفاف سازی می کنیم و اجازه انتشار پیام مرگ بر رییس دولت یک کشور را در پلتفرم مان نمی دهیم.

بیشتر بخوانید :   نوکیا نسخه دوم  موبایل C۲ را معرفی کرد

او در ادامه افزود: این موارد تصمیمات سختی است. تحولات در اوکراین به سرعت اتفاق می افتند. ما نیز سعی داریم تمام عواقب را بررسی کنیم و به طور مرتب دستورالعمل هایمان را بررسی می کنیم.

به گفته او این امر به معنای آن است که هیچ تغییری در سیاست های نفرت پراکنی در خصوص مردم روسیه ایجاد نشده است.

کلگ در این باره اظهار داشت: متا در مقابل روس هراسی می ایستد. ما هیچ گونه فراخوانی برای نسل کشی، پاکسازی قومی، یا هر نوع تبعیض، آزار و اذیت یا خشونت علیه روس ها در پلتفرم خود تحمل نمی کنیم.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code