جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

افزایش ۲۰ ترابیتی ظرفیت شبکه ارتباطی با توان داخلی


1647233361 153 4028717 - افزایش ۲۰ ترابیتی ظرفیت شبکه ارتباطی با توان داخلی

امیر محمدزاده لاجوردی در گفتگو با اینستاگرام فا در مورد حمایت از تولید بومی تجهیزات حوزه امنیت و شبکه ارتباطی کشور و پاسخ به این سوال که آیا تجهیزات تولید داخل می‌تواند جایگزینی بر تجهیزات خارجی باشد؟ توضیح داد.

وی گفت: این موضوع به چند عامل بستگی دارد. نخست باید مشخص شود که این تجهیزات قرار است در کدام بخش‌ها و در چه بازاری مورد استفاده قرار گیرند. در برخی مواقع لازم است که ما دانش فنی را خریداری کرده و آن را بومی سازی کنیم.

نماینده وزیر ارتباطات در امور امنیت فناوری اطلاعات ادامه داد: در برخی محصولات نیز خودمان توانایی تولید را داریم. کما اینکه حتی در ارزیابی تجهیزات حوزه امنیت شاهد هستیم که سخت گیری بیشتری برای تجهیزات داخلی نسبت به نمونه خارجی می‌شود.

عضو هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: به عنوان نمونه در به کارگیری تجهیزات داخلی و بومی نیز شرکت ارتباطات زیرساخت اقدام مهمی انجام داد و مناقصه افزایش ظرفیت شبکه انتقال داخل (شامل تجهیزات، طراحی و مهندسی) را برای اولین بار در مقیاس بزرگ ۲۰ ترابیتی با کمک شرکت‌های داخلی اجرا کرد.

بیشتر بخوانید :   جمهوری اسلامی ایران پیشتاز علم در جهان اسلام است

دکتر لاجوردی با بیان اینکه ما به توان داخلی باور داریم و انشاالله موفق می‌شویم، گفت: ظرفیت شبکه انتقال داخل کشور هم اکنون ۳۰ ترابیت است که قرار است تا سال ۱۴۰۳ به ۱۲۰ ترابیت برسد. یعنی باید سالی ۲۰ ترابیت به این ظرفیت افزوده شود.

وی تاکید کرد: برای اولین بار افزایش ۲۰ ترابیت ظرفیت شبکه انتقال ارتباطی را با استفاده از توان داخلی آغاز کرده ایم.

عضو هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ما معتقدیم که اپراتورها هم باید به این سمت بروند و در تجهیزات ارتباطی از محصولات داخلی استفاده کنند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها