جنگ اوکراین نیمی از تولید نئون جهان را برای ساخت تراشه متوقف کرد


4090320 - جنگ اوکراین نیمی از تولید نئون جهان را برای ساخت تراشه متوقف کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، تشدید حملات روسیه در اوکراین باعث شده این دو شرکت قادر به فعالیت نباشند و همین مساله نگرانی از افزایش قیمت انواع تراشه و تشدید کمبود نیمه هادی را افزایش داده است.

بررسی‌های مؤسسه تک ست نشان می‌دهد حدود ۴۵ تا ۵۴ درصد از نئون مورد استفاده برای تولید انواع نیمه‌هادی در جهان، توسط دو شرکت اوکراینی به نام‌های اینگاس و کریون تأمین می‌شود. مصرف جهانی نئون برای تولید تراشه در سال گذشته به حدود ۵۴۰ تن متریک رسید.

هر دو شرکت تمام فعالیت‌های خود را تعطیل کرده‌اند، زیرا نیروهای روسی حملات خود را به شهرهای سراسر اوکراین تشدید کرده‌اند و زیرساخت‌های کلیدی را ویران کرده‌اند.

همه‌گیری ویروس کرونا در سه سال اخیر باعث افزایش تقاضا برای خرید انواع تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ و خودرو شد، در عین حال برخی شرکت‌های تراشه ساز به علت انتشار این ویروس مجبور به تعطیلی و کاهش تولید شدند. در شرایطی که تصور می‌رفت شرایط بازار تراشه در حال عادی شدن است، جنگ اوکراین مجدداً بحران دیگری را به این صنعت تحمیل کرده است.

بیشتر بخوانید :   اپل از ایجاد اتحادیه عادلانه کارگری جلوگیری کرد

در حالی که برآوردها در مورد میزان ذخایر نئون در دسترس برای تولید تراشه بسیار متفاوت است، تردیدی وجود ندارد اگر این درگیری ادامه یابد، تولید انواع محصولات الکترونیک دشوار خواهد شد. تداوم وضعیت فعلی تا ماه آوریل احتمالاً به معنای محدودیت‌های بیشتر برای زنجیره تأمین گسترده صنعت تراشه و ناتوانی در زمینه تولید محصول نهایی برای بسیاری از مشتریان کلیدی است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها