انعقاد قرارداد تضمین سرویس برای ترانزیت دیتا


4028672 - انعقاد قرارداد تضمین سرویس برای ترانزیت دیتا

به گزارش اینستاگرام فا، حمید فتاحی در مراسم افتتاح پروژه‌های راهبردی شرکت ارتباطات زیرساخت که بعدازظهر امروز چهارشنبه در وزارت ارتباطات برگزار شد، توسعه زیرساخت شبکه انتقال کشور را به واسطه توانمندی تولید داخل، از جمله مهمترین اتفاقات جاری عنوان کرد که مطابق با تأکیدات اسناد بالادستی در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات محقق شده است.

وی گفت: در راستای توسعه ظرفیت دسترسی ارتباطی در کشور و نیز توجه به نقش تولید داخل در تحقق این توسعه و همچنین پیش بینی لازم برای تأمین ظرفیت در ماه‌ها و سال‌های آینده، پروژه توسعه شبکه انتقال کشور به ظرفیت ۲۰ ترابیت را با تبادل قرارداد با بخش خصوصی، تعریف کردیم که امروز آغاز شده است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ظرفیت فعلی شبکه انتقال زیرساخت کشور پاسخگوی نیاز اپراتورها تا ۶ ماه آینده است اما با تدبیر وزیر ارتباطات، پیش بینی لازم برای تأمین ظرفیت مازاد انجام شد، گفت: این پروژه را با توجه به نیازسنجی و نیز اجرای پروژه دسترسی پرسرعت فیبرنوری، آغاز کرده ایم و برای نخستین بار در کشور، این حجم از ظرفیت شبکه را با توان داخلی پیش خواهیم برد.

«شبکه فیبرنوری جزایر» اردیبهشت به بهره برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: این حجم از ظرفیت در توسعه (۲۰ ترابیت) معادل ۷۰ درصد وضعیت کنونی کشور در شبکه انتقال زیرساخت است که با تکیه بر توان داخلی انجام خواهد شد و قرارداد آن منعقد شده و امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۱ بهره برداری کامل از این ظرفیت فنی، اتفاق بیافتد.

فتاحی با تاکید بر اینکه در این پروژه پوشش کل کشور، دروازه‌ها، نقاط تبادل داده شبکه ملی اطلاعات و نیز جزایر هم دیده شده است، خاطرنشان کرد: در این راستا شبکه فیبرنوری جزایر کشور هم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بهره برداری می‌شود و این جزایر با استفاده از فیبرنوری از طریق شبکه زیرساخت، کاملاً به کشور متصل می‌شوند که در این پروژه از ۲۴ هزار کیلومتر فیبرکشی استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید :   همکاری سونی و غول تراشه سازی تایوان برای حل مشکل کمبود تراشه

وی با اشاره به رونمایی از نقشه راه تبدیل ایران به هاب ترانزیت دیتا در منطقه گفت: استفاده از ظرفیت جغرافیایی و سیاسی ایران در پروژه ترانزیت داده بین الملل و تبدیل شدن به هاب ترانزیت دیتای منطقه یک موهبت محسوب می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروز بسیاری از موضوعات مبتنی بر انتقال داده پیش می‌رود و کشور ما این ظرفیت را دارد که امکان اتصال داده‌های کشورها را در مسیر شرق و غرب با فاصله کمتری نسبت به سایر مسیرها فراهم کند، گفت: این مزیت رقابتی این ضرورت را به وجود آورده که ما با استفاده از امکانات بهینه، یکی از هاب های داده باشیم.

فتاحی افزود: برای تحقق این هدف، نیازمند کاهش مدت زمان بازیابی مسیرها و افزایش کیفیت ارائه سرویس هستیم. از این رو برای نخستین بار موفق به ارائه توافقنامه تضمین سطح سرویس (SLA) شده ایم و آن را در اختیار مشتریان بین المللی خود قرار داده ایم. در همین حال روش فروش بلندمدت را برای مشتریان بین المللی در دستور کار قرار داده و توانسته ایم ظرفیت‌های جدیدی از ترافیک دیتا را به فروش برسانیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بازطراحی و ارتقای شبکه ترانزیت ارتباطات، گفت: در ۳ ماهه گذشته موفق شدیم که ۴۰ درصد ظرفیت ترانزیت بین الملل را به فروش برسانیم و با برنامه ریزی انجام شده، تا پایان دولت سیزدهم، ظرفیت ترانزیت دیتا را به ۴ ترابیت افزایش داده و به هاب منطقه تبدیل می‌شویم.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها