جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

تلاش آمریکا برای عدم اجرای مالیات دیجیتال در کانادا


4071704 - تلاش آمریکا برای  عدم اجرای مالیات دیجیتال در کانادا

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، USTR در بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا از کانادا می خواهد هر طرحی برای اقدام یک طرفه را رها کند و در عوض تعهدات خود به اجرای سریع «ستون یک» از توافقنامه OCED/G20 که در ۸ اکتبر ۲۰۲۱ بسته شده را ۲ برابر کند.

دفتر نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا همچنین درباره آنکه چنین اقداماتی فقط شرکت های آمریکایی برای دریافت مالیات هدف گرفته و شرکت های داخلی کانادایی در حوزه خاص از این قانون مستثنی شده اند، ابراز نگرانی کرد.

در بخش دیگری از بیانیه آن آمده است: کانادا باید مالیات سرویس های دیجیتالی را به کار گیرد که تمام گزینه ها از جمله موارد مربوط به توافقنامه های تجاری و وضعیت داخلی را نیز در نظر گرفته باشد.

دولت کانادا اعلام کرد: مالیات سرویس دیجیتال را برای محافظت از منافع کشورش پیشنهاد کرده و همچنان در خصوص این موضوع ارتباط نزدیکی با آمریکا خواهد داشت.

بیشتر بخوانید :   اعضای جدید هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شدند

یک نماینده از دفتر نخست وزیر کانادا در این باره گفت: امیدواریم اجرای به موقع سیستم بین المللی جدید سبب شود اجرای مالیات سرویس دیجیتال ما غیرضروری شود.

آمریکا در اکتبر ۲۰۲۱ میلادی به عنوان بخشی از توافق برای مدیریت گذار به یک رژیم مالیاتی جهانی جدید جهت شرکت های بزرگ و پر سود مانند گوگل و فیس بوک، تهدید خود مبنی بر اعمال تعرفه های مالیاتی علیه پنج کشور اروپایی را لغو کرد. اما همچنان درباره این موضوع با کانادا اختلاف دارد.

کانادا اقدام مالیاتی خود را در آوریل ۲۰۲۱ میلادی معرفی و اعلام کرد تا زمانیکه کشورها به روشی هماهنگ درباره مالیات بندی شرکت های بزرگ دیجیتال دست یابند، آن را اجرا خواهد کرد.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل