جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

بیانیه مشترک مسکو و پکن درباره همکاری در زمینه امنیت اطلاعات


4049820 - بیانیه مشترک مسکو و پکن درباره همکاری در زمینه امنیت اطلاعات

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از خبرگزاری تاس روسیه؛ کشورهای چین و روسیه، طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که در پی جهانی سازی فرایند حکمرانی اینترنت و حقوق برابر کشورها در تنظیم وب جهانی هستند. بر اساس این بیانیه مشترک دولت‌های فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین، معتقدند که روابط بین الملل در حال ورود به عصری جدید و مبتنی بر حکمرانی فضای مجازی است.

از همین روی و بر اساس بیانیه یاد شده، طرفین اعلام کردند که از جهانی‌سازی حکمرانی اینترنت و حقوق برابر برای تحقق این حکمرانی، حمایت می‌کنند و هرگونه تلاش برای محدود کردن حق حاکمیت خود برای تنظیم بخش‌های ملی اینترنت و تضمین امنیت آن را غیرقابل قبول می‌دانند. آنها همچنین تمایل خود برای مشارکت بیشتر در اتحادیه بین‌المللی مخابرات را نیز رسماً اعلام کردند.

مسکو و پکن همچنین اعلام کردند که قصد دارند، همکاری‌های دوجانبه در زمینه امنیت اطلاعات بین المللی را بر اساس توافقنامه دو جانبه سال ۲۰۱۵ خود، تعمیق کنند. برای این منظور، طرفین توافق کرده‌اند که در آینده نزدیک طرحی برای همکاری بین روسیه و چین در این زمینه تنظیم شود.

بیشتر بخوانید :   سایه هکرها بر امنیت سایبری جهان/ «جنگ جهانی سوم» مجازی می شود؟

طرفین همچنین حمایت خود را از مذاکرات درباره تدوین کنوانسیون بین المللی مقابله با جرایم سایبری را نیز اعلام کردند.

تشکیل یک گروه کاری مشترک در سازمان ملل متحد برای بررسی مسائل امنیتی در زمینه فناوری اطلاعات نیز از دیگر پیشنهادات دو کشور به شمار می‌رود. آن‌ها همچنین تاکید کردند که جامعه بین المللی باید هنجارهایی را برای رفتار دولت‌ها در حوزه سایبری ایجاد کند.

انتشار رسمی این بیانیه مشترک به سفر روز جمعه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به چین و دیدار وی با شی جین پینگ رئیس جمهور کشور چین، باز می‌گردد.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی در پیام رسان ها
آموزش طراحی سایت