تأمین امنیت گوشی بر مبنای راه رفتن کاربران


3985931 - تأمین امنیت گوشی بر مبنای راه رفتن کاربران

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از نیواطلس، بررسی‌هایی که توسط محققان انگلیسی با مشارکت ۴۴ داوطلب ۱۸ تا ۵۶ سال صورت گرفته نشان می‌دهد افراد هر یک به شیوه‌ای منحصر به فرد راه می‌روند و ویژگی‌های مربوط به راه رفتن افراد طی مدت هفت تا ده روز از طریق ژیروسکوپ و شتاب سنج گوشی قابل ثبت است.

هر فرد طی دوره انجام این بررسی حدود ۴۰۰۰ فعالیت خاص را به ثبت رساند. هر چند این فعالیت‌ها را می‌توان در سه گروه اصلی دسته بندی کرد: راه رفتن عادی، راه رفتن سریع و فعالیت‌های مربوط به بالا و پایین رفتن.

در نهایت یک الگوی خاص راه رفتن طی این دوره برای هر فرد ثبت شد و آزمایش‌ها نشان داد دقت این الگو برای شناسایی افراد به ۸۵ درصد می‌رسد که البته با افزایش بررسی‌ها می‌توان این رقم را به ۹۰ درصد نیز رساند.

بیشتر بخوانید :   اعلام آمادگی ایران و روسیه برای همکاری با یکدیگر در حوزه ICT

نرخ اشتباه این الگو برای شناسایی افراد در زمان راه رفتن عادی ۱۱.۳۸ درصد، برای راه رفتن سریع ۱۱.۳۲ درصد و برای بالا و پایین رفتن به ترتیب ۲۴.۵۲ و ۲۷.۳۳ درصد بوده است.

محققان می‌گویند با تکمیل سیستم یادشده از خطای آن باز هم کاسته می‌شود و فناوری یادشده را می‌توان در کنار دیگر فناوری‌های تشخیص هویت به کار گرفت.

پژوهشگران می‌گویند شناسایی افراد بر مبنای راه رفتن به تنهایی برای احراز هویت قابل استفاده نخواهد بود، با این حال می‌تواند ابزار بسیار مهمی در زرادخانه سایبری باشد تا به ایجاد آگاهی دقیق‌تر از هویت کاربران کمک کند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها