جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت برگزار شد


3751513 - جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت  اینترنت برگزار شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاهکوه رییس این سازمان در جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت که با حضور مدیران عامل اپراتورهای ثابت و سیار و شرکت ارتباطات زیرساخت و مدیران رگولاتوری برگزار شد، با اعلام این مطلب گفت: هر کدام از فعالان در زنجیره تامین و ارایه سرویس اینترنت شامل شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات ایران، اپراتورهای ثابت و سیار مشکل یا کاستی داشته باشند، بر تجربه مشترک بعنوان مهمترین ذینفع رگولاتوری از کیفیت سرویس دریافتی موثر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت اینترنت و افزایش رضایت کاربران از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، افزود: جلسات کمیته ویژه پایش و بررسی کیفیت اینترنت با هدف بررسی دقیق وضعیت موجود و احصای مشکلات و ارایه برنامه زمانبندی برای رفع آنها از سوی اپراتورها به صورت مستمر در رگولاتوری برگزار می شود و اپراتورهایی که کمترین و بیشترین میزان پیشرفت در اجرای برنامه زمانبندی رفع مشکلات را داشته باشند به مردم معرفی می شوند.

در این نشست وضعیت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت، کیفیت تجهیزات سیمی شرکت مخابرات، اشباع لینک ها در شبکه انتقال و ضرورت جایگزینی کافوهای مسی با کافوهای نوری، مشکلات تامین منابع مالی برای خرید و جایگزینی تجهیزات به روز و هزینه های شبکه انتقال، بعنوان برخی از مشکلات دارندگان پروانه ارتباطات ثابت عنوان شد.

بیشتر بخوانید :   رگولاتور هلند درباره گوگل پلی تحقیق می کند

همچنین در این جلسه اپراتورهای سیار با اشاره به رشد صد در صدی مصرف اینترنت در دو سال گذشته، اشباع ظرفیت دکل های BTS در ساعات اوج مصرف، محدودیت در دسترسی به مکانهای مناسب جهت نصب دکل، عدم همکاری شهرداریها در استفاده از امکانات زیرساختی، عدم تامین برق مورد نیاز برخی سایتها و دکل ها، وجود تداخل های فرکانسی به دلیل استفاده از تجهیزات تکرارکننده (repeater) غیرمجاز و … را بعنوان برخی از مشکلات پیش رو در ارایه سرویس اینترنت با کیفیت مناسب به کاربران اعلام کردند.

در پایان این جلسه مقرر شد به منظور ارتقای کیفیت سرویس اینترنت، با تدوین مشوق از سوی اپراتورها برای اصلاح الگوی مصرف، اقدام شود.

همچنین اپراتورها لیست سایت ها و نقاطی را که با مشکلات انتقال، تامین برق، فضا و نصب تجهیزات مواجه هستند به رگولاتوری ارایه کنند.

همچنین شرکت مخابرات ایران بایستی برنامه توسعه شبکه انتقال خود را در استانهای دارای مشکل اعلام کند تا در جلسات آینده، راهکارهای رفع آن پیگیری شود.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل