جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

اطلاعات مکانی با سامانه بومی یکپارچه‌سازی شد


3706605 - اطلاعات مکانی با سامانه بومی یکپارچه‌سازی شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد علی عاقلی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه سامانه ای برای کسب اطلاعات مکانی طراحی کردیم که تحت وب است، گفت: این محصول در دسته‌بندی نرم‌افزارهای موقعیت مکانی قرار می‌گیرد که تحت عنوان« سامانه جامع مدیریت اطلاعات مکانی » است.

وی با بیان اینکه این محصولی بومی مبتنی بر ابزارهای متن‌باز و آزاد است، گفت: داده‌ها و اطلاعات مکانی، از مهم‌ترین و زیرساختی‌ترین نوع داده‌ها، برای برنامه‌ریزی کلان ملی و سازمانی است که استفاده از آن موجب بی‌نیازی سازمان‌ها از سامانه‌های نرم‌افزاری خارجی غیر ایمن می‌شود.

وی افزود: این سیستم به‌گونه‌ای طراحی شده است که عملکرد آن بهینه و مستقل از هرگونه لایسنس باشد و با توجه به اینکه بخش‌های مختلف آن بر اساس API های مختلف و به‌ صورت ماژولار توسعه داده شده است، بسته به نیاز کاربران از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید :   هدایای ایرانسل برای ماه مبارک رمضان اعلام شد

تأمین نیاز شهرداری‌ها و شرکت‌های برق منطقه‌ای

عاقلی افزود: ذخیره‌سازی داده‌های اطلاعات مکانی معضلی بوده برای این اقدام ابزارهای بومی وجود نداشته از همین رو سازمان‌ها مجبور به استفاده از نرم‌افزارهای خارجی غیر ایمن برای مصارفی مانند ثبت و ضبط نقطه جغرافیایی یکسری از پارامترها از قبیل نقشه املاک شهری، پارک‌ها یا معابر در شهرداری بودند.

وی افزود: در حال حاضر این نرم افزار توسط محققان کشور طراحی شده و کاملاً بومی است که تمام قابلیت‌های نمونه مشابه خارجی را دارد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار است که چنین نرم افزارری پیاده سازی می شد، گفت: این محصول به عنوان نرم‌افزار مرجع توانسته از خروج ارز جلوگیری کند؛ برنا داریم در سال آینده با حضور در نمایشگاه جیتکس دبی نقش اساسی در توسعه محصول خود ایفا کنیم.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل