3783894 - آخرین وضعیت طرح حمایت از کاربران در مرکز پژوهشها

رضا تقی پور انوری در گفتگو با اینستاگرام فا اظهار داشت: جلسات بررسی پیشنهادات مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات درباره طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی، به زودی آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: پس از ارجاع طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، برای بررسی و تطبیق نامه مکتوب وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی در خصوص این طرح، برنامه ریزی برای برگزاری جلسات کارشناسی این موضوع آغاز شده است.

رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی گفت: هم اکنون مطابق با نامه‌ای که از سوی هیأت رئیسه کمیسیون طرح به رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال شده است، درخواست هماهنگی برای برگزاری جلسات صورت گرفته و قرار است که با هماهنگی، زمان برگزاری جلسات و دستور کار آن تنظیم شود؛ پس از این توافق، جلسات را آغاز می‌کنیم.

تقی پور انوری ادامه داد: مأموریت مرکز پژوهش‌های مجلس این است که مطابق با نظرات مکتوبی که از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات دریافت شده است، طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی را با این نظرات و پیشنهادات تطبیق داده و آنها را اعمال کند.

بیشتر بخوانید :   کمیسیون فدرال تجارت آمریکا درباره حریم خصوصی قانون وضع می کند

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این مرحله نیز از صاحبنظران نظرخواهی خواهد شد، گفت: ما بارها اعلام کردیم که چنانچه نظرات مکتوب از سوی کارشناسان، بخش خصوصی و نهادها به دبیرخانه کمیسیون طرح ارائه شود، حتماً آنها را بررسی کرده و پس از آن از صاحبنظران می‌خواهیم که در جلسه کمیسیون حضور یابند و در مورد نظراتشان توضیح دهند.

تقی پور گفت: در مورد پیشنهادات وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی بعد از برگزاری جلسات کارشناسی در مرکز پژوهش‌های مجلس، نتیجه را در قالب نسخه نهایی اعلام می‌کنیم.

وی افزود: پیش بینی مان این است که بررسی این پیشنهادات در بازه زمانی ۱۰ روز کاری به اتمام برسد و پس از آن جلسه بررسی طرح در کمیسیون مشترک پیگیری و ادامه خواهد یافت.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 11 =

خرید آنلاین آموزش
پکیج لینک پسورد
پکیج سن زیر13 سال