انتقاد نخست وزیر استرالیا از بی توجهی فیس‌بوک به امنیت مجازی


534 3926212 - انتقاد نخست وزیر استرالیا از بی توجهی فیس‌بوک به امنیت مجازی

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، بر اساس قوانین جدید استرالیا شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک در برابر وارد آمدن توهین و افترا توسط کاربرانشان به دیگران مسئول بوده و در صورت بی توجهی به این موضوع مجازات می‌شوند. تصویب قانون مذکور باعث شده فیس‌بوک تهدید کند دیگر در استرالیا فعالیت نمی‌کند.

استرالیا در جدیدترین تلاش‌ها برای جلب توجه بیشتر شرکت‌های اینترنتی جهانی به مدیریت محتوای موجود در پلتفرم‌هایشان، قصد دارد در صورتی که شخصی فرد دیگری را متهم کند، از شرکت‌های فناوری بخواهد تا هویت افراد متخلف دارای حساب‌های ناشناس را به اشتراک بگذارند.

به گفته نخست وزیر استرالیا اگر شبکه‌های اجتماعی نتوانند این اطلاعات را ارائه دهد، باید مسئولیت قانونی چنین رویدادهایی را بپذیرند. قانون پیشنهادی همچنین شبکه‌های اجتماعی را از نظر قانونی در برابر نظرات توهین آمیز زیر پست‌های ناشران محتوا مسئول معرفی می‌کند.

بیشتر بخوانید :   توافق جدید کشورهای G۷ چگونه آینده حکمرانی داده را تغییر می دهد

موریسون در پاسخ به سوالی در شبکه تلویزیونی ناین نیوز که آیا نگران است فیس‌بوک به خاطر تصویب قانون جدید، استرالیا را ترک کند، گفت: انجام این کار”اعتراف به این است که آنها هیچ علاقه‌ای به ایمن کردن دنیای آنلاین ندارند”.

موریسون افزود این آزادی بیان نیست که به عنوان یک خرابکار نقابدار در زیرزمین پنهان شوید و مردم را مورد آزار و اذیت و تعقیب قرار دهید. اگر می‌خواهید چیزی بگویید، پس باید بگویید که کیستید، و اگر رسانه‌های اجتماعی به شما اجازه دهند این کار را با مخفی کاری انجام دهید، آن‌ها را مورد بازخواست قرار خواهیم داد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها