جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

افزایش تعرفه تلفن سرمایه گذاری مخابرات را ۳برابر می‌کند


443 3891603 - افزایش تعرفه تلفن سرمایه گذاری مخابرات را ۳برابر می‌کند

به گزارش اینستاگرام فا، مجید سلطانی امروز سه شنبه در نشست خبری از ارائه پیشنهاد مبلغ حدود ۱۶ هزار تومان برای حق نگهداری خطوط تلفن ثابت به ازای هر قبض تلفن در ماه به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد و گفت: در این بسته تعرفه‌ای، مخابرات پیشنهاد داده که با دریافت هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت، نرخ مکالمه درون شهری برای مشترکان رایگان شود و مشترک به ازای مکالمه با سایر مناطق و خطوط به ازای هر دقیقه هزینه پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه مطابق با فرمول مدنظر شورای رقابت هزینه تمام شده نگهداری برای هر خط برمبنای هزینه‌های سال ۹۹ مبلغ ۲۱ هزار تومان تعیین شد، گفت: اما مخابرات با درنظر گرفتن خطوط روستایی، میانگین ۱۶ هزار تومان را به ازای نگهداری ماهانه هر خط پیشنهاد داده است که در صورتی که رگولاتوری با این رقم موافقت کند در هزینه‌ها سر به سر خواهیم شد.

وزیر ارتباطات بر مشکلات مخابرات واقف است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه شورای رقابت حدود ۵ ماه است که به این تغییر نرخ‌های مخابراتی رأی مثبت داده است، در پاسخ به سوال اینستاگرام فا مبنی بر اینکه در صورت عدم موافقت وزارت ارتباطات، آیا مخابرات این تعرفه را اجرایی خواهد کرد یا خیر، گفت: ما تابع مقررات هستیم و کاری خارج از آن انجام نخواهیم داد. مطمئن هستیم که وزیر جدید ارتباطات و دولت سیزدهم عنایت خاصی به مجموعه شرکت مخابرات داشته و بر مشکلات موجود در منابع مالی این شرکت واقف هستند.

وی گفت: نگرش دکتر زارع پور و اشراف ایشان به مشکلات شرکت مخابرات ایران قابل توجه است و وی قول مساعدت برای حل مشکلات موجود را داده است. ما آینده را روشن می‌بینیم. به نحوی که به دستور وزیر ارتباطات تیم مشترک از توسعه و طراحی میان وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات ایجاد شده است تا بتوانیم نسبت به ارائه راهکار برای تأمین منابع مالی اقدام کنیم. به طور کل منطق خوبی در بدنه وزارت ارتباطات و رگولاتوری حکمفرما است و امیدواریم با این حمایت‌ها، جهشی در ارائه خدمات را شاهد باشیم.

زیان ۸ هزار میلیاردی مخابرات از هم کدسازی

سلطانی در پاسخ به اظهارنظر رئیس سابق رگولاتوری مبنی بر افزایش نرخ خدمات مخابراتی در سال ۹۵ گفت: سال ۹۴ به دلیل اجرای طرح هم کدسازی و کاهش میزان دریافتی مخابرات از خطوط تلفن ثابت، رگولاتوری با تغییر مدل تعرفه برای کاهش زیان ناشی از هم کدسازی موافقت کرد اما این تعرفه توسط دیوان عدالت رد شد. پس از آن نیز رگولاتوری با افزایش نرخ در دیتای تجاری موافقت کرد که این مبلغ زیان ما را پوشش نداد.

بیشتر بخوانید :   شبکه های اجتماعی دموکراسی را تضعیف می‌کنند

وی گفت: مخابرات مبلغ ۸ هزار میلیارد تومان از محل هم کدسازی زیان دید و با مصوبه رگولاتوری تنها ۹۰۰ میلیارد تومان آن پوشش داده شد. اما به طور کل نرخ ۴۵ ریال به ازای هر دقیقه مکالمه طی ۱۲ سال گذشته تغییر نکرده و هم اکنون درآمد مخابرات به ازای هر مشترک تلفن ثابت ۲۰ سنت است و این در حالی است که در سال ۸۶ درآمد مخابرات به ازای هر مشترک (آرپو) حدود ۶ دلار بود. آرپوی مشترکان دیتا در اروپا ۳۰ یورو اما درآمد ما به ازای هر مشترک دیتا یک یورو است. این میزان درآمد، توجیهی برای سرمایه گذاری ندارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه از زمان خصوصی سازی تاکنون مخابرات در بخش سیار و ثابت حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است، گفت: در ۲ سال گذشته هزینه تجهیزات شبکه ۶ برابر افزایش یافته و درآمد پرسنل نیز توسط دولت ۶۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد. با این حال شرکت مخابرات حتی بیشتر از تورم برای زیرساخت‌ها و توسعه دسترسی سرمایه گذاری کرده است اما موضوع این است که هزینه‌های ما ارزی و درآمدمان ریالی است.

وی تاکید کرد: برای جلوگیری از توقف سرمایه گذاری، ۸۰۰ میلیارد تومان از املاک مخابرات بابت بخشی از بدهی به شرکت‌ها تهاتر شده است. امسال نیز برنامه داریم که با واگذاری بخشی از دارایی‌ها و ایجاد نقدینگی، ۱,۲۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال ۱۴۰۰ برای توسعه سرمایه گذاری کنیم.

صنعت ICT به ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد

سلطانی با بیان اینکه این صنعت به سالانه ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد، گفت: در صورت موافقت وزارت ارتباطات با تغییر تعرفه خدمات مخابراتی، میزان سرمایه گذاری در بخش ثابت ۳ برابر خواهد شد و اگر این سرمایه گذاری صورت گیرد، جهش چشم گیری در توسعه این صنعت به وجود خواهد آمد.

وی با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای مخابرات در بخش فیبرنوری گفت: شبکه فیبرنوری مخابرات در بخش زیرساخت و دسترسی بالغ بر ۱۷۵ هزار کیلومتر است و تمامی ارتباطات بین مراکز استانی با فیبرنوری جابجا می‌شود. شرکت مخابرات در حوزه دسترسی نیز تاکنون موفق به فعال‌سازی ۱۸۰ هزار مشترک فیبرنوری شده است. هم اکنون سهم مخابرات از بازار ارتباطات ثابت پهن باند ۵۰ درصد است و مخابرات بر مبنای قرارداد بیت استریم با ۸ شرکت FCP برای ارائه امکانات و زیرساخت‌ها همکاری می‌کند و خود را پایبند به مقررات می‌داند.

به گفته سلطانی با هماهنگی با نیروی انتظامی و دادستانی استان‌ها، میزان خسارت ناشی از سرقت کابل‌های مخابراتی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل