3957049 - خدمات ویژه آی بی ام و آمازون به شرکت‌های نفتی

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، آمازون در سال ۲۰۱۸ با همکاری شرکت رویال داچ شل فناوری را ابداع کرد که داده‌های کاغذی حاصل از بیش از یک قرن فعالیت این شرکت را به فرمتی استاندارد مبدل کرد تا کارایی و بهره‌وری این شرکت در جریان فعالیت‌های مختلف افزایش یابد.

فناوری مذکور به طور گسترده و منبع باز بین صنایع مختلف به اشتراک گذاشته شد و البته تنها بر روی مراکز داده مبتنی بر کلود کامپیوتینگ کار می‌کند. برخی کشورهای تولیدکننده نفت مانند نیجریه، عربستان سعودی و روسیه که از مراکز داده آمازون استفاده نمی‌کنند، شرکت‌های زیرمجموعه خود را وادار به ذخیره سازی داده‌هایشان در داخل کشورهایشان می‌کنند. برای اینکه کشورهای یادشده نیز بتوانند از این خدمات استفاده کنند، آی بی ام و آمازون راه‌حلی اندیشیده‌اند.

شرکت‌های نفتی با استفاده از فناوری جدید آی بی ام موسوم به اوپن شیفت می‌توانند از ابزار داده مبتنی بر فناوری کلود در مراکز داده خصوصی شرکت‌های خود در کشورهایشان استفاده کنند.

بیشتر بخوانید :   تولید تابلوهای برق عایق‌شده با گاز توسط محققان یک شرکت دانش بنیان

مانیش چاولا، مدیر عامل جهانی انرژی، منابع و تولید در IBM، در مصاحبه‌ای گفت: بخش بسیار مهمی از بازار نفت را داده‌ها تشکیل می‌دهند و افزایش دسترسی به ابزار مدیریت داده به شرکت‌های نفتی کمک می‌کند تا از دارایی‌های غیرنفتی مانند انرژی باد و خورشید نیز برای تأمین انرژی استفاده کنند. انرژی‌های تجدید پذیر به تولیدکنندگان امکان می‌دهد تا از بروندادها و خروجی‌ها در مکان‌ها و زمان‌های مختلف مطلع باشند. از این طریق حضور در بازار انرژی‌های تجدید پذیر برای آنها آسان‌تر می‌شود، زیرا این شرکت‌ها تمام داده‌های مربوط به انرژی باد و خورشیدی، داده‌های خطوط انتقال و غیره را نیز در اختیار دارند.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

خرید آنلاین آموزش
پکیج لینک پسورد
پکیج سن زیر13 سال