رگولاتور چینی خواستار بررسی امنیت سایبری شرکت های اینترنتی شد


3881818 - رگولاتور چینی خواستار بررسی امنیت سایبری شرکت های اینترنتی شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، طبق پیش نویس قوانین «سازمان فضای سایبری چینی» پلتفرم‌های بزرگ اینترنتی چینی که تصمیم دارند دفاتر، مراکز تحقیقاتی یا عملیاتی در کشورهای مختلف جهان تأسیس کنند نیز باید درخواست ارائه گزارش به رگولاتورها را ثبت کنند.

این لایحه در حساب کاربری سازمان در وی چت منتشر شده تا عموم مردم درباره آن اظهار نظر کنند.

براساس لایحه مذکور آژانس‌های طرف ثالث باید تغییرات در شرکت‌هایی با روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال را بررسی کنند. همچنین دولت باید فعالیت‌های آنان را تأیید کند. از سوی دیگر پیام رسان ها باید محدودیت دسترسی کاربران به سرویس‌های مشابه یا انتقال فایل به دیگر پلتفرم‌های اینترنتی را متوقف کنند مگر آنکه دلایل موجهی در این زمینه داشته باشند.

بیشتر بخوانید :   بازار رایانه های شخصی در چین رشد و در آمریکا سقوط کرد

عموم مردم می‌توانند تا ۱۳ دسامبر نظرات خود درباره این لایحه را ثبت کنند. قوانین مذکور در حالی پیشنهاد شده که دولت چین نظارت بر بخش فناوری خود را افزایش داده و قوانینی درباره چگونگی کنترل انبوه داده‌ها، رفتار با کاربران و رقبا را تصویب کرده است.

این کشور اخیراً قوانینی درباره امنیت داده و حفاظت از داده‌های خصوصی را تصویب کرده و تصمیم دارد بر شیوه استفاده از الگوریتم‌ها توسط شرکت‌ها نظارت کند.

پیش از این و در ماه جولای فضای سایبری چین پیشنهاد کرد شرکت‌هایی که داده‌های بیش از یک میلیون کاربر را در اختیار دارند، قبل از ثبت شرکت در بورس‌های خارجی باید تحت تحقیق امنیتی قرار گیرند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها