جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

زمین لرزه دوگانه در هرمزگان/ احتمال سونامی در این منطقه کم است


3956215 - زمین لرزه دوگانه در هرمزگان/ احتمال سونامی در این منطقه کم است

ایرج روحی در گفتگو با اینستاگرام فا در خصوص زلزله ۶.۴ ریشتری لافت در هرمزگان که در ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه امروز بعدازظهر به وقوع پیوست گفت: امروز دو زلزله به فاصله زمانی ۱۵:۳۷:۴ به بزرگی ۶.۴ و دومین زمین لرزه ۱۵:۳۸:۳۸ به بزرگی ۶.۳ریشتر رخ داد. این زمین لرزه به اصلاح زمین شناسان دوگانه است.

رئیس پایگاه اطلاعات لرزه‌ای مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در پاسخ به این سوال که این دو زلزله از کدام گسل نشات گرفته است، عنوان کرد: این دو زلزله نزدیک به گسل «زاگرس بلند» بوده است و احتمال می رود که زمین لرزه اصلی در این استان بوده است.

به گفته روحی، بعد از این زمین لرزه هم یک پس لرزه ۴ریشتری در ساعت 16 و ۲۲ دقیقه و ۳۸ ثانیه و پس لرزه 3 و 9 ریشتری در ساعت 16 و 43 دقیقه و 15 ثانیه به وقوع پیوسته است.

بیشتر بخوانید :   کمبود مواد اولیه باتری چالش جدید خودروسازان اروپایی

رئیس پایگاه اطلاعات لرزه‌ای مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گفت: سابقه ای ندارد که در این منطقه سونامی رخ دهد و احتمال اینکه در این منطقه سونامی رخ دهد کم است.

وی افزود: اگر این زمین لرزه در دریای عمان بود احتمال سونامی وجود داشت.

به گزارش مهر، زمین لرزه ۶.۴ ریشتری لافت هرمزگان در ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه بعدازظهر یکشنبه در اکثر مناطق استان کرمان احساس شد. عمق کانون این زمین لرزه در ۱۸ کیلومتری از سطح زمین بوده است. مردم کرمان در اثر وقوع این زمین لرزه دچار هراس شده و به خیابان‌ها آمده‌اند. این زمین لرزه در مناطق جنوبی کرمان بیشتر احساس شد. تاکنون گزارشی مبنی بر خسارات احتمالی این زمین لرزه در استان کرمان دریافت نشده است.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل