جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

مخالفت دولت آمریکا با تولید تراشه اینتل در چین


3411390 - مخالفت دولت آمریکا با تولید تراشه اینتل در چین

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ورج، به گفته منابع آگاه، این شرکت پیشنهاد کرده بود ویفرهای سیلیکونی را در یک کارخانه خود واقع در چنگدو (در چین) بسازد. امکان آغاز این عملیات از پایان ۲۰۲۲ وجود داشت. اما مقامات کاخ سفید به دلیل مشکلات امنیتی احتمالی به شدت با این طرح اینتل مخالفت کردند.

از آنجا که اینتل باید برای افزایش تولید از دولت بودجه بگیرد، نظر آن در مسیر برنامه‌های شرکت تأثیرگذار است. به نوشته بلومبرگ اینتل اعلام کرد پس از مذاکره با مقامات دولتی هم اکنون هیچ برنامه‌ای برای تولید ویفرهای سیلیکونی در چین ندارد و در عوض مشغول بررسی راه حل های دیگر است.

بیشتر بخوانید :   شبکه ملی اطلاعات پایدار و باکیفیت لازمه توسعه اقتصادی است

این شرکت آمریکایی در بیانیه‌ای به بلومبرگ نوشته است: اینتل و دولت بایدن اهداف مشترکی برای برطرف کردن کمبود میکروتراشه ها در صنایع را دارند. ما چند روش را با دولت بررسی کردیم.

احتمالاً یکی از روش‌های مذکور سرمایه گذاری در کارخانه‌هایی است که ویفر سیلیکونی در آمریکا و اروپا می‌سازند. در این میان دولت بایدن همچنان درباره استفاده فناوری در چین با شک و تردید برخورد می‌کند و در همین راستا اخیراً سیاست‌های دوره دونالد ترامپ (رئیس جمهور پیشین آمریکا) در خصوص محدود کردن استفاده دولت‌ها از برندهای چینی گسترش داده است.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل