جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

قرارگاه راهیان پیشرفت در استان مرکزی راه اندازی می‌شود


2656695 - قرارگاه راهیان پیشرفت در استان مرکزی راه اندازی می‌شود

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از روابط عمومی سپاه روح الله، ابراهیم پور اسماعیل با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر امیدآفرینی و تقویت روحیه خودباوری در دانشجویان و اساتید، از راه اندازی «قرارگاه راهیان پیشرفت» به همت دانشجویان بسیجی خبر داد و گفت: هدف این قرارگاه هماهنگی و هم افزایی بین مجموعه‌های دانشگاهی، صنایع بزرگ و مجموعه‌های حاکمیتی جهت تقویت و توسعه بازدیدها و اردوهای علمی فناوری است.

وی افزود: تقویت روحیه خودباوری و امیدآفرینی در عموم جامعه به خصوص دانشجویان استان مرکزی، معرفی دقیق دستاوردهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران در قالب‌های متنوع، توجه عموم جامعه به سمت پیشرفتهای فناورانه و نوآورانه ایران اسلامی، ارائه جنبه عملی علوم مهندسی و پایه در کنار جنبه تئوری آن، آشنایی دقیق‌تر و تخصصی دانشجویان و اساتید با دستاوردهای صنایع و پروژه‌های مهم کشور از اهداف این طرح است.

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی گفت: مخاطبین این طرح دانشجویان مقطع کارشناسی رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و رشته‌های مدیریت، هم چنین دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی و نیز اساتید گروه‌های فنی-مهندسی، علوم پایه و رشته‌های مدیریت هستند.

وی ادامه داد: فراهم آوردن شرایط اجرایی و پشتیبانی لازم برای انجام برنامه‌های این طرح و همچنین گفتمان سازی و جریان سازی آن در هماهنگی با اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی و صداوسیما از جمله وظایف این قرارگاه است.

پور اسماعیل با برشمردن ظرفیت‌های موجود برای اجرای طرح، اظهار کرد: دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های سراسر کشور، سابقه اجرایی در ابرپروژه های سراسری فرهنگی اجتماعی مانند اردوهای راهیان نور، ارتباط با دانشگاه‌های برتر کشور و مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی آنها، ارتباط گسترده با مجموعه‌های حاکمیتی برای هماهنگی با مدیران صنایع و پروژه‌های بزرگ، داشتن شبکه‌ای وسیع از خبرگان و نخبگان حوزه‌های مختلف، ارتباطات گسترده با اساتید، پژوهشگران، مهندسین و ارتباط خوب با رسانه‌های دغدغه‌مند در این حوزه، از جمله ظرفیت‌های بسیج دانشجویی برای اجرایی شدن طرح راهیان پیشرفت است.

بیشتر بخوانید :   توریست های فضایی اسپیس ایکس نشان بال های فضانوردی دریافت کردند

وی با بیان اینکه این طرح در سه بخش دانشجویی، تخصصی و عمومی برنامه ریزی شده، گفت: برنامه‌های بخش دانشجویی شامل بازدیدهای یک روزه، اردوهای سالانه کشوری سه تا چهار روزه مانند راهیان نور، برای بازدید از پروژه‌ها و کارخانجات استراتژیک کشور همراه با روایت پیشرفت آنها و نیز برنامه‌های ترویجی و گفتمان ساز درون دانشگاهی در قالب‌های مانند بزرگداشت یک دستاورد علمی، همایش روز فناوری هسته‌ای یا بزرگداشت شهدای علمی است.

پور اسماعیل ادامه داد: برنامه‌های تخصصی شامل سمینارهای تخصصی حضوری یا مجازی نیم روزه در یکی از دانشگاه‌های بزرگ با موضوع ارائه یک پروژه بزرگ یا تشریح یک کارخانه بزرگ یا یک دستاورد مهم توسط مدیران آن برای دانشجویان، فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی و اساتید، همراه با بازدید تخصصی نیم روزه از آن دستاورد، برگزاری آزمون تخصصی مجازی از سمینار برگزار شده و ارائه گواهینامه معتبر است.

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی در پایان گفت: برنامه‌های عمومی طرح راهیان پیشرفت با هدف ارتقا آگاهی عمومی درباره پیشرفت کشور است. از این رو با بهره گیری از ظرفیت‌های مختلف رسانه‌ای از جمله همکاری با رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی اقدام به تولید و انتشار محصولات متنوع هنری و رسانه‌ای خواهد شد.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل