جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

عرضه ابزاری برای کنترل کیفیت هوای مسیر دوچرخه سواران


3954776 - عرضه ابزاری برای کنترل کیفیت هوای مسیر دوچرخه سواران

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از نیواطلس، دوچرخه سواران در حین حرکت در نقاط مختلف شهرها از مسیرهایی با کیفیت هوای متفاوت عبور می‌کنند. عبور مداوم از مناطق آلوده بر روی سلامت افراد تأثیر جدی می‌گذارد. از همین رو یک شرکت تجاری ابزار کوچکی طراحی کرده که نصب آن بر روی دوچرخه کنترل کیفیت هوا و اطلاع رسانی آنی در این زمینه را به دوچرخه سوار ممکن می‌کند.

شرکت هلندی SODAQ این دستگاه که ایر نام دارد را اولین بار در سال ۲۰۱۵ تولید کرد و تا به حال نمونه‌های محدودی از دستگاه یادشده در نروژ، ایتالیا، سوئد و فرانسه عرضه شده‌اند. اما حالا قرار است تولید این محصول توسعه یابد.

تا به حال ده دوچرخه سوار از این دستگاه استفاده کرده‌اند و تعداد ۵۰۰ واحد از دستگاه ایر عرضه شده است. مدل جدیدتر این دستگاه کوچک‌تر و هوشمندتر بوده و نصب آن بر روی دوچرخه‌ها نیز ساده‌تر است.

بیشتر بخوانید :   نرم افزار آمریکایی قوانین حریم شخصی استرالیا را نقض کرد

بر روی دستگاه ایر حسگرهایی نصب شده که قادر به اندازه‌گیری غلظت آلاینده‌ها و ریز ذرات، دما و رطوبت هوا هستند. این کار هر ده ثانیه یک بار انجام می‌شود و داده‌های جمع‌آوری شده به طور آنی از طریق شبکه‌های مخابراتی یا بی سیم بر روی نقشه جهانی کیفیت هوای آنلاین منعکس می‌شوند. در نهایت مردم می‌توانند برای بررسی کیفیت هوا به صورت محلی، در طول مسیر دوچرخه سواری خود یا در سراسر جهان به آن نقشه دسترسی داشته باشند.

این دستگاه را می‌توان در درون منزل نیز نصب کرد و از این طریق کیفیت هوای خانه را کنترل کرد. قیمت این محصول و زمان عرضه آن هنوز اعلام نشده است.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل