600 3735326 - ایلان ماسک بخش دیگری از وعده فروش سهامش را عملی کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، بر اساس اطلاعات موجود ایلان ماسک تنها در یک مرحله ۱.۲ میلیون دلار سهام متعلق به خود را به قیمت بیش از ۱.۲ میلیارد دلار در روز جمعه فروخت که آخرین مورد از انبوه معاملات سهام اوست.

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان و برترین سهام دار شرکت تسلا است که هفته گذشته از تعقیب کنندگان خود در توئیتر در مورد فروش یا عدم فروش ده درصد از سهامش نظرسنجی کرد. تعداد این سهام در زمان ارسال توئیت ایلان ماسک برابر با ۱۷ میلیون سهم بود. ارزش دارایی‌های الون ماسک در روزهای اخیر به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است.

تعداد کل سهامی که ایلان ماسک در هفته منتهی به شنبه فروخته به ۶.۳۶ میلیون سهم می‌رسد که برابر با ۳۷ درصد از ۱۷ میلیون سهمی است که ماسک برای فروشش برنامه‌ریزی کرده است. بنابراین وی باید حدود ۱۰ میلیون سهم دیگر خود را نیز بفروشد تا وعده‌اش را عملی کند.

بیشتر بخوانید :   تولید پلاستیک های بسته بندی مواد غذایی از نوعی جلبک بومی ایران

ارزش سهام تسلا با کاهش ۲.۸ درصدی در روز جمعه به ۱.۰۳۳ دلار به ازای هر سهم رسیده است. این اقدام ایلان ماسک از زمان تأسیس شرکت تسلا در سال ۲۰۱۳ تاکنون بی سابقه بوده است. منتقدان می‌گویند با توجه به برنامه‌های دولت آمریکا برای دریافت مالیات بیشتر از ثروتمندان سهام دار، ماسک قصد دارد از این طریق از میزان مالیاتی که باید بپردازد کم کند. وی تا قبل از آغاز فروش سهامش در تسلا در روزهای اخیر، ۲۳ درصد از کل سهام این شرکت را در اختیار داشت.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 17 =

خرید آنلاین آموزش
پکیج لینک پسورد
پکیج سن زیر13 سال