توشیبا بعد از موج رسوایی‌ها سه تکه می‌شود


3954451 - توشیبا بعد از موج رسوایی‌ها سه تکه می‌شود

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، ژاپن کشوری است که تکه تکه شدن شرکت‌های بزرگ در آن کمتر سابقه دارد. اما رویدادهایی از این دست در آمریکا قبلاً نیز رخ داده و در همین هفته شرکت جانسون و جانسون از دوتکه شدن خود خبر داده است.

توشیبا در سال ۱۸۷۵ تأسیس شده و قصد دارد بخش انرژی و زیرساخت‌های خود را در یک شرکت مستقل تجمیع کند و کسب و کارهای تولید هارد دیسک و نیمه هادی‌ها را نیز از طریق تأسیس شرکتی جدید پیگیری کند. شرکت سوم نیز تولید تراشه‌های حافظه فلاش را ادامه می‌دهد.

این تصمیم بعد از پنج سال بررسی استراتژیک اتخاذ شده و انتظار می‌رود موجب تشویق سهامداران فعالی شود که به علت رسوایی‌ها و ناکامی‌های توشیبا به دنبال فروش سهام خود در این شرکت هستند.

بیشتر بخوانید :   سازمان‌های اطلاعاتی استرالیا به دنبال اطلاعات خصوصی کاربران

البته این برنامه‌ریزی با درخواست‌های برخی سرمایه گذاران فعال در مورد ضرورت خصوصی سازی کامل توشیبا در تضاد است. همچنین مشخص نیست آیا این طرح در مجمع عمومی شرکت توشیبا که در ماه مارس آتی برگزار می‌شود تصویب می‌شود یا خیر.

سهام توشیبا نیز در روز جمعه ۴ درصد سقوط کرده که نشانگر اوضاع نه چندان مساعد آن است. رسوایی مالی و تخلفات توشیبا در حوزه حسابداری که اولین بار در سال ۲۰۱۵ افشا شد موجب بدترشدن شرایط این شرکت در ۵ سال اخیر شده و تنش بین مدیران توشیبا و سهام داران این شرکت در ۵ سال اخیر بارها تیتر یک رسانه‌ها شده است.

سهامداران این شرکت در ژوئن گذشته مدعی تبانی توشیبا با وزارت بازرگانی ژاپن با هدف جلوگیری از تأمین منافع خود شدند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها