جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

خدمت سربازی و بیمه شرکت‌های خلاق باید مورد حمایت قرار گیرد


3809394 - خدمت سربازی و بیمه شرکت‌های خلاق باید مورد حمایت قرار گیرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی بابائی کارنامی نماینده مردم از حوزه انتخابیه ساری در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: تلاش مجلس و نمایندگان این است که بیشترین حمایت ممکن برای توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های خلاق، دانش‌بنیان و فناور را در بستر قانون گذاری تخصیص دهد.

وی گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص اقدامات ارزشمندی انجام داده است. بدون شک مجلس از هر طرحی در راستای حمایت بیشتر از شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: البته باید پذیرفت که کشور ما در این زمینه هنوز در اول راه قرار دارد و علی رغم تمام کارهای ارزشمندی که انجام گرفته است، هنوز کار برای انجام دادن زیاد هست و باید اقدامات بسیاری انجام دهیم تا اکوسیستم نوآوری در کشور به درختی بسیار تنومند و ریشه دار تبدیل شود. لازمه اینکار همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور است.

وی با تاکید بر نقش ارزنده شرکت‌های خلاق در زیست‌بوم نوآوری کشور، گفت: این شرکت‌ها به حمایت بیش‌تری نیاز دارند و باید همه شرکت‌های نوآور و خلاق زیر چتر و پوشش یک سبد حمایتی کامل قرار گیرند. باید مسئله بازار فروش محصولات خلاق و نوآور را سامان بخشی کرد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی افزود: مسئله دیگر این است که نباید فقط به حمایت‌های مالی و تسهیلاتی بسنده کرد. معتقدم دولت باید صفر تا صد بحث بیمه فعالان فناور و خلاق را متقبل شود و سهم بیمه کارگری و کارفرمایی شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان را بپردازد.

بیشتر بخوانید :   جریمه های بی سابقه دامنگیر گوگل شد

عضو فراکسیون سهام عدالت افزود: مسئله دیگر خدمات سربازی است، فعالان صنایع نرم و خلاق می‌توانند در شرکت‌های نوآور خود خدمات بسیاری به ایران اسلامی عرضه کنند و اگر مسئله خدمت سربازی آنها در قالب قانون حل شود، می‌توانند دامنه این خدمات را گسترده‌تر کنند. مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز باید به لحاظ تقنینی خیالشان راحت باشد و باید بتوانند حتی با ترک تشریفات خرید محصولات خلاق و دانش‌بنیان را جایگزین کالاهای وارداتی کنند.

بابائی با اشاره به اهمیت نقش شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان در اقتصادهای محلی، گفت: استان مازندران و ساری هم از پتانسیل بسیار بالای برای میزبانی از شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان برخوردار هستند.

وی با بیان این‌که باید برنامه‌ریزی برای حمایت از این شرکت‌ها به صورت منطقه‌ای صورت گیرد و بر اساس پتانسیل و نیازهای هر منطقه باشد، ادامه داد: نمی‌توان یک نسخه واحد را برای همه مناطق کشور تجویز کرد. در حال حاضر مازندران در زمینه گیاهان دارویی، خدمات، برخی رشته‌های صنعتی، حمل و نقل، صادرات، کشتی‌رانی و چندین حوزه دیگر از پتانسیل‌های بسیار خوبی برخوردار است و امیدوار هستیم خدمات دهی به فعالان خلاق، نوآور و دانش‌بنیان در این منطقه از کشور نیز روز به روز گسترده‌تر شود.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل