جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

شرکت‌های دارای تاییدیه نانومقیاس حمایت می شوند


3236508 - شرکت‌های دارای تاییدیه نانومقیاس حمایت می شوند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تحلیل پتنت به عنوان ابزاری تخصصی و کارآمد می‌توان داده‌های اطلاعاتی ارزشمندی به دست آورد که شاید استراتژی کلی یک سازمان را دگرگون کند.

پتنت ها، به دلیل برخورداری از اطلاعات فنی، تجاری و حقوقی، از مهمترین منبع اطلاعات محسوب می‌شوند و بر همین اساس است که به درخواست مدیران تجاری، مدیران تحقیق و توسعه و… مورد تحلیل قرار می‌گیرند.

با توجه به اطلاعات ارزشمند فنی و حقوقی موجود در پتنت ها، تحلیل پتنت می‌تواند ابزاری بسیار کلیدی، برای استفاده از این اطلاعات محسوب شود. اهمیت این اطلاعات، به حدی است که بر اساس گزارش‌های معتبر جهانی، بیش از ۸۰ درصد از اطلاعات جدید در حوزه فناوری‌ها، تنها از طریق پتنت ها قابل دستیابی است.

بر همین اساس است که شرکت‌های بزرگ فناور جهان، به دنبال رصد پتنت های ارائه شده توسط رقبا هستند، چرا که می‌توانند به روزترین اطلاعات مورد نیاز برای آینده کاری خود و رقبا را به راحتی با رصد اطلاعات ارائه شده در پتنت ها دنبال کنند.

تحلیل پتنت در حقیقت تحلیل اطلاعات پتنت است که در آن تحلیلگر پس از جستجو در بانک‌های اطلاعاتی پتنت ها، مجموعه‌ای از پتنت ها را که با موضوع تحلیل ارتباط دارد، گردآورده کرده تا از طریق مقایسه و تطبیق اطلاعات این مجموعه از پتنت ها با یکدیگر، به نیازهای مطرح شده از جانب مشتری، پاسخ دهد.

ترسیم چشم انداز با استفاده از پتنت، متداول‌ترین قالبی است که پروژه‌های تحلیل پتنت بر اساس آن تعریف می‌شوند و مبتنی بر مرور و تحلیل فعالیت‌های ثبت اختراع در یک منطقه جغرافیایی و برای یک حوزه فناوری مشخص است.

بیشتر بخوانید :   تولید واکسن با پشتوانه سال‌ها سرمایه‌گذاری در پژوهش

این نوع تحلیل غالباً به سفارش صنعت یا بخش دولتی در راستای پاسخگویی به پرسش‌های فنی، تحقیقاتی، تجاری و حتی سیاسی درخواست می‌شود.

با وجود آن که پتنت ها به‌عنوان یک منبع اطلاعاتی غنی برای دسترسی به دانش و فناوری‌های جدید محسوب می‌شوند و بسیاری از صاحب نظران با این گفته که بسیاری از اطلاعات فناورانه، تنها از طریق پتنت ها قابل دسترس هستند، موافقت دارند، با این حال، بسیاری از سازمان‌ها، دچار نوعی ذهنیت سنتی بوده و نقش تحلیل پتنت در تصمیم گیری ها و اتخاذ استراتژی کسب و کار را به رسمیت نمی‌شناسند.

این در حالی است که با استفاده از اطلاعات استخراج شده از پتنت ها، می‌توان شناختی عمیق از وضعیت بازار، بازیگران پیشرو، مسیر آتی توسعه فناوری و فرصت‌های پیش رو به دست آورد و با رصد نشانه‌های اولیه از تغییرات فزاینده، استراتژی‌های مطلوب برای تعامل با رقبا، تأمین کنندگان و مشتریان را اتخاذ کرد.

اجتناب از دوباره کاری که به کاهش هزینه‌های پژوهشی می‌انجامد، انجام پژوهش از یک سطح دانش بالاتر و کمک به واگذاری حق امتیاز اختراع، از جمله اهداف تحلیل پتنت به شمار می‌رود.

تحلیل پتنت همچنین ضمن شناسایی محصولات جدید و فناوری‌های نوظهور، با آگاهی از روندهای فنی و تجاری فناوری در دیگر کشورها و تعیین زمینه‌های مطمئن برای سرمایه گذاری، به پیش بینی روند توسعه فناوری در یک حوزه خاص منجر می‌شود.

در این راستا کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با به کارگیری متخصصان این حوزه، تحلیل‌های جامعی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. همچنین شرکت‌های دارای تاییدیه نانومقیاس که تقاضای تحلیل پتنت دارند، مورد حمایت ۸۰ درصدی از کل هزینه‌ها قرار می‌گیرند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل